Pierwszy finalista Pucharu Króla! Zadecydowała dogrywka. Dramat gospodarzy

We wtorkowy wieczór poznaliśmy pierwszego finalistę rozgrywek o Puchar Króla. Sprawa awansu wyjaśniła się w dogrywce. W regulaminowym czasie rewanżu lepszy był Athletic Bilbao (1:0). W 116. minucie goście wyrównali i to Osasuna zagra w Sewilli!

Michał Piegza
Oscar de Marcos (z lewej) i Ez Abde PAP/EPA / Miguel Ton / Na zdjęciu: Oscar de Marcos (z lewej) i Ez Abde
Do rewanżowego spotkania w półfinale Pucharu Króla z lepszej pozycji przystępowali zawodnicy Osasuny. W pierwszym spotkaniu drużyna z Pampeluny pokonała Athletic 1:0.

W Bilbao gospodarze straty odrobili na niespełna kwadrans przed przerwą. Wówczas po dograniu z rzutu rożnego piłkę zgrał Mikel Vesga, a Inaki Williams z bliska wpakował ją do siatki.

W 2. połowie żadna z drużyn nie zamierzała ryzykować. Gospodarze mieli jednak swoje okazje, ale dwie wyborne szanse zmarnował Nico Williams. Coraz więcej wskazywało na to, że dojdzie do dogrywki. Tak też się stało.

W niej aktywniejsi byli zawodnicy Athletiku. Jednak wciąż razili nieskutecznością. Osasuna atakowała sporadycznie, ale była w stanie zadać cios na wagę awansu do finału. W 116. minucie mierzonym uderzeniem z okolic linii pola karnego popisał się Pablo Ibanez i Bilbao zamarło.

W środę wyłoniony zostanie drugi finalista Pucharu Króla. Barcelona na Camp Nou będzie broniła jednobramkowej zaliczki z pierwszego spotkania z Realem Madryt.

Athletic Bilbao - Osasuna Pampeluna 1:1 (1:0, 1:0)
1:0 - Inaki Williams 33'
1:1 - Pablo Ibanez 116'

W pierwszym meczu: 0:1.
Awans: Osasuna Pampeluna.