Przełamanie Hoffenheim. Trwa zła seria Werderu Brema

Bardzo ważne punkty w Bundeslidze zdobyło Hoffenheim. W wyjazdowej potyczce w Bremie z Werderem goście w dwie minuty zdobyli dwie bramki i ostatecznie pokonali gospodarzy 2:1. Dzięki wygranej zespół oddalił się od strefy spadkowej.

Michał Piegza
Christoph Baumgartner (TSG Hoffenheim) Getty Images / Cathrin Mueller / Na zdjęciu: Christoph Baumgartner (TSG Hoffenheim)
Oddech ulgi w Hoffenheim. Zespół na zwycięstwo w Bundeslidze czekał od 15 października, kiedy pokonał Schalke 04 Gelsenkirchen.

Kolejne tygodnie to pasmo niepowodzeń. Drużyna większość spotkań przegrywała. W rundzie wiosennej zremisowała tylko raz, pozostałe potyczki przegrała.

Przełamanie nastąpiło w Bremie. W meczu z Werderem goście prowadzenie objęli w 50. minucie. Gola zdobył Andrej Kramarić. Chwilę później wynik podwyższył Christoph Baumgartner. Gospodarzy stać było jedynie na kontaktowe trafienie.

Dzięki trzem punktom Hoffenheim plasuje się tuż nad strefą spadkową. Nad Herthą ma trzy punkty przewagi. Z kolei Werder notuje złą serię. W czterech ostatnich pojedynkach przegrał trzy razy.

W drugim niedzielnym spotkaniu FC Koeln mierzyło się z Borussią M'gladbach. Gole w potyczce nie padły. Obydwa zespoły o pewnym utrzymaniu jeszcze mówić nie mogą, ale zajmują miejsce w środku Bundesligi.

1.FC Koeln - Borussia M'gladbach 0:0

Werder Brema - TSG 1899 Hoffenheim 1:2 (0:0)
0:1 - Kramarić 50'
0:2 - Baumgartner 52'
1:2 - Pieper 76'

TSG 1899 Hoffenheim utrzyma się w Bundeslidze?