Polonia Warszawa zgubiła punkty. Wymiany ciosów w eWinner II lidze

Po sześć goli padło w zremisowanych meczach Polonii Warszawa z Lechem II Poznań oraz Zagłębia II Lubin z Wisłą Puławy. Czarne Koszule doprowadziły do remisu 3:3 w ostatnim kwadransie podstawowego czasu.

piłkarze Polonii Warszawa Materiały prasowe / Polonia Warszawa/Bartek Głowacki / Na zdjęciu: piłkarze Polonii Warszawa
Remis 3:3 przy Konwiktorskiej oznacza, że Polonia Warszawa poniosła w tej kolejce stratę w stosunku do nowego lidera KKS-u 1925 Kalisz czy Znicza Pruszków, a także nie zyskała w porównaniu z Kotwicą Kołobrzeg czy Wisłą Puławy.

Szczególnie interesująca była pierwsza połowa meczu beniaminka z Lechem II Poznań. W niej najpierw na prowadzeniu była drużyna z Wielkopolski, następnie Polonia, a zaliczkę 3:2 zabrała do szatni drużyna rezerw. Mateusz Michalski wyszarpnął punkt dla warszawiaków strzałem z półdystansu w 80. minucie.

Już w pierwszym z niedzielnych meczów doszło do wymiany ciosów. Wisła Puławy trzy razy wychodziła na prowadzenie w rywalizacji z Zagłębiem II Lubin, ale nie zdobyła kompletu punktów. Miedziowi potwierdzili, że w rundzie wiosennej nagannie bronią, ale mają duży potencjał w ofensywie i doprowadzili do remisu 3:3.

Pierwszoplanowym piłkarzem w drugiej połowie meczu był Cheikhou Dieng. Odsunięty od pierwszego zespołu skrzydłowy odpowiedział na oba gole puławian w tej części spotkania. Na 2:2 Dieng trafił ciekawym lobem ponad Błażejem Sapielakiem, a na 3:3 strzałem z kilkunastu metrów na zakończenie indywidualnego rajdu.

23. kolejka eWinner II ligi:

Polonia Warszawa - Lech II Poznań 3:3 (2:3)
0:1 - Filip Wilak 5'
1:1 - Paweł Tomczyk 26'
2:1 - Paweł Tomczyk 36'
2:2 - Szymon Pawłowski 38'
2:3 - Filip Wilak 42'
3:3 - Mateusz Michalski 80'

Zagłębie II Lubin - Wisła Puławy 3:3 (1:1)
0:1 - Łukasz Wiech 12'
1:1 - Kacper Terlecki 39'
1:2 - Przemysław Skałecki 60'
2:2 - Cheikhou Dieng 63'
2:3 - Adrian Paluchowski 66'
3:3 - Cheikhou Dieng 72'

Wszystkie mecze 2. ligi piłki nożnej w Pilot WP, pierwszej TV online w Polsce! (link sponsorowany) 2. liga piłki nożnej w jednym miejscu. Transmisje wszystkich meczów obejrzysz na żywo, online, gdziekolwiek będziesz w Pilot WP.

Rywalizację 18 drużyn o najlepsze miejsca w tabeli, a tym samym wszystkie mecze 34 kolejek do zobaczenia online na kanałach 2. liga piłki nożnej za pośrednictwem platformy streamingowej Pilot WP. Dodatkowo, dla wszystkich którzy chcą obejrzeć rozgrywki później, będzie przygotowana biblioteka VOD, z rozegranymi meczami. Wystarczy wykupić pakiet "2. liga piłki nożnej" w Pilot WP, a razem z nim dostęp do kanałów 2. liga piłki nożnej oraz VOD z meczami.

To tutaj toczy się prawdziwa gra! Sportowe emocje gwarantowane!

Czy Polonia Warszawa awansuje w tym sezonie do Fortuna I ligi?