Asysta Pawła Dawidowicza. Jego klub w wielkich opałach

Hellas Werona miał wykorzystać mecz z ostatnią w tabeli UC Sampdorią do zbliżenia się do bezpiecznej strefy w tabeli. Stało się zupełnie inaczej i drużyna Pawła Dawidowicza przegrała w Genui 1:3.

Paweł Dawidowicz WP SportoweFakty / Mateusz Czarnecki / Na zdjęciu: Paweł Dawidowicz
Paweł Dawidowicz znalazł się wśród piłkarzy powołanych na pierwsze zgrupowanie reprezentacji Polski pod wodzą Fernando Santosa. Obrońca powraca do kadry.

W niedzielę martwił się jeszcze sytuacją Hellasu Werona, a ta rzeczywiście jest niewesoła. Bez wygranej z Sampdorią coraz trudniej byłoby gościom myśleć o pozostaniu w elicie.

Hellas musiał gonić w tabeli Spezię i Salernitanę. Goście jako pierwsi groźnie zaatakowali, a Darko Lazović sprawdził strzałem formę bramkarza Sampdorii. Martin Turk widowisko interweniował.

W odpowiedzi ruszyli do przodu Blucerchiati, a Manolo Gabbiadini strzelił na 1:0 po dośrodkowaniu z rzutu rożnego. W polu karnym znalazł się również Bram Nuytinck i to on asystował doświadczonemu Włochowi.

Manolo Gabbiadini wyrastał na najważniejszego piłkarza meczu, ponieważ w 35. minucie podwyższył wynik na 2:0. Napastnik Sampdorii sprytnie obrócił się z piłką, uwolnił spod opieki obrońców i pokonał reagującego za późno Lorenzo Montipo.

Minęła pierwsza połowa i po stronie Hellasu doszło do trzech zmian w jedenastce. Gościom nie udało się jednak poprawić wyniku, a jedną z szans na to miał Paweł Dawidowicz. Nadzieja na zapunktowanie przez gości z Werony odżyła dwukrotnie w przedostatnim kwadransie, ale dwa gole Adolfo Gaicha zostały anulowane.

Bramka na 1:2 dla Hellasu padła dopiero w 88. minucie i na dalszy pościg zabrakło czasu. Przy golu Davidem Faraoniego asystował Paweł Dawidowicz. Ostatnie słowo należało do Sampdorii, która w doliczonym czasie ustaliła wynik na 3:1.

UC Sampdoria - Hellas Werona 3:1 (2:0)
1:0 - Manolo Gabbiadini 24'
2:0 - Manolo Gabbiadini 35'
2:1 - Davidem Faraoni 88'
3:1 - Alessandro Zanoli 90'

Sampdoria: Martin Turk - Koray Guenter, Bruno Amione, Bram Nuytinck, Alessandro Zanoli, Harry Winks, Michael Cuisance (65' Mirhan Ilkhan), Tommaso Augello, Mehdi Leris (84' Jeison Murillo), Filip Djuricić (72' Nicola Murru), Manolo Gabbiadini (84' Jese Rodriguez)

Hellas: Lorenzo Montipo - Paweł Dawidowicz, Diego Coppola, Giangiacomo Magnani (46' Miguel Veloso), Davide Faraoni, Adrien Tameze, Ondrej Duda, Josh Doig (46' Kevin Lasagna), Jayden Braaf (78' Yayah Kallon), Darko Lazović (71' Fabio Depaoli), Milan Djurić (38' Adolfo Gaich)

Żółte kartki: Djuricić, Nuytinck (Sampdoria) oraz Coppola (Hellas)