Hat-trick 20-latka w Lidze Konferencji Europy. Potrzebował tylko trzech minut! [WIDEO]

KAA Genk w styczniu sprowadziło Gifta Orbana. Ten w połowie marca ma za sobą 9 spotkań w nowym klubie i aż 12 bramek. W środę w rewanżowym meczu Ligi Konferencji Europy przeciwko Istanbul Basaksehir 20-latek popisał się hat-trickiem w trzy minuty!

Jakub Fordon
uderzenie Gifta Orbana Materiały prasowe / Viaplay / Na zdjęciu: uderzenie Gifta Orbana
Liga norweska rozgrywana jest systemem wiosna-jesień. Dlatego też ostatni oficjalny mecz Gift Orban rozegrał 29 października 2022 roku. Jego Stabaek zakończył rozgrywki na drugim miejscu na zapleczu Eliteserien (odpowiednik polskiej Fortuna I ligi - przyp. red.), dzięki czemu zapewnił sobie awans do niej.

20-latek we wszystkich rozgrywkach rozegrał 24 spotkania i zdobył 19 bramek. Dzięki temu przykuł uwagę belgijskiego KAA Gent. Klub ten sprowadził go do siebie za 3,3 miliona euro, a Orban podpisał kontrakt do 30 czerwca 2027 roku.

Można już stwierdzić, że był to interes życia dla belgijskiej drużyny. Nigeryjczyk ma za sobą 9 meczów w barwach KAA Gent, w których zdobył aż 12 goli. W miniony weekend jego zespół pokonał SV Zulte Waregem 6:2, a on sam zanotował cztery trafienia. Został tym samym pierwszym zawodnikiem, który strzelił cztery bramki w spotkaniu Jupiler Pro League w tym stuleciu.

Orban na tym nie poprzestał. W środę znów dał o sobie znać, kiedy to jego KAA Gent pokonało na wyjeździe Istanbul Basaksehir 4:1. 20-latek pokonał bramkarza rywali trzykrotnie w ciągu... trzech minut! Napastnik był bezlitosny w kontratakach i pokazał swój ogromny potencjał całej Europie.

Najbardziej efektownym uderzeniem popisał się przy zdobyciu drugiej bramki. Nigeryjczyk huknął zza pola karnego tak, że bramkarz przeciwnej drużyny nie miał nic do powiedzenia. Po trzecim trafieniu jego koledzy łapali się za głowę z niedowierzaniem, co wyprawia Orban.

Na pomeczowej konferencji szkoleniowiec KAA Gent, Hein Vanhaezebrouck żartował na temat ewentualnej sprzedaży Nigeryjczyka, który imponuje formą. Belg stwierdził, że kwota transferu wyniesie 40-50 milionów euro.