Niespodzianka! Lider Fortuna I ligi poległ w Niepołomicach

W spotkaniu 22. kolejki Fortuna I ligi 2022/2023, liderujący ŁKS Łódź dość niespodziewanie przegrał na wyjeździe z Puszczą Niepołomice 0:1.

Tomasz Rosiński
Mecz Puszcza Niepołomice - ŁKS Łódź (3 marca 2023 r) Newspix / MICHAL STANCZYK / Mecz Puszcza Niepołomice - ŁKS Łódź (3 marca 2023 r.)
Starcie pierwszego w tabeli ŁKS-u z piątą Puszczą zapowiadało się bardzo ciekawie, a faworytami tej potyczki wydawali się być łodzianie.

Początkowe fragmenty rywalizacji nie porywały, gdyż brak było składnych, ciekawych akcji z obydwu stron, które kończyłyby się strzałami na bramkę.

Z czasem zaczęli przyspieszać gospodarze, którzy dopięli swego w 25. minucie konfrontacji. Wówczas uderzył Tomasz Wojcinowicz, piłka odbiła się od poprzeczki i ostatecznie wpadła do siatki.

Po stracie gola łodzianie podostrzyli grę, co poskutkowało żółtymi kartkami dla Kamil Dankowski oraz Mateusza Kowalczyka, ale przed przerwą wynik na tablicy świetlnej już nie uległ zmianie.

W drugiej odsłonie meczu ŁKS Łódź, który po raz ostatni w Fortuna I lidze przegrał 27 sierpnia 2022 roku z Chojniczanką (0:1), wciąż nie zachwycał i miał problem ze sforsowaniem defensywy Puszczy Niepołomice.

Natomiast podopieczni Tomasza Tułacza spokojnie kontrolowali boiskowe wydarzenia i byli przede wszystkim nastawieni na grę z kontrataku. Miejscowa drużyna już do końca nie dała się zaskoczyć i wywalczyła cenny komplet punktów do tabeli rozgrywek.