Bruk-Bet Termalica Nieciecza rozpędza się w Fortuna I lidze

Bruk-Bet Termalica Nieciecza zwyciężył 2:0 z Chrobrym Głogów i zbliżył się do najlepszych w rywalizacji o awans do PKO Ekstraklasy. Po komplet punktów sięgnął w sobotę również GKS Tychy, który pokonał Zagłębie Sosnowiec.

radość piłkarzy Bruk-Bet Termaliki Niecieczy WP SportoweFakty / Sebastian Maciejko / Na zdjęciu: radość piłkarzy Bruk-Bet Termaliki Niecieczy
Drużyna Radoslava Latala wystartowała dobrze w rundzie wiosennej i przesunęła się na trzecie miejsce w tabeli. Wyprzedziła między innymi Chrobrego, który ma o pięć punktów mniej niż Bruk-Bet. Za głogowianami były cztery zwycięstwa w roli gospodarzy, a niecieczanie odnieśli do soboty tyle samo wygranych na wyjazdach.

Na początku meczu drużyny grały ostrożnie i nie podejmowały ryzyka w ofensywie. Na przyspieszenie było stać Bruk-Bet, który przed zejściem na przerwę do szatni wypracował sobie dwubramkowe prowadzenie. 2:0 zrobiło się po lobie Kacpra Karaska i strzale najskuteczniejszego w zespole Tomasa Poznara. Po zmianie stron była druga żółta, a w konsekwencji czerwona kartka dla Sebastiana Stebleckiego, która utrudniła Chrobremu odrabianie strat.

Zagłębie Sosnowiec rozegrało pierwszy w rundzie wiosennej mecz na wyjeździe. Wcześniej tylko przeprowadziło się ze Stadionu Ludowego do ArcelorMittal Parku. Sobotnia wyprawa nie była długa, wystarczyło przemieścić się w obrębie województwa śląskiego do Tychów. GKS sąsiadował z Zagłębiem w tabeli, miał stratę jednego punktu do sosnowiczan.

GKS miał dobrą szansę na zdobycie prowadzenia już w pierwszej połowie, ale pierwsze uderzenie Wojciecha Szumilasa zostało zablokowane, a po dobitce piłka otarła się o słupek. Gospodarze przycisnęli raz jeszcze i tym razem strzelili gola na 1:0 w 76. minucie. Wiktor Żytek odnalazł się w polu karnym i zakończył strzałem głową wrzutkę Antonio Domingueza. Stały fragment gry zdecydował o zwycięstwie tyszan.