Zawód Lens. Straty mogą wzrosnąć. Niedosyt Frankowskiego

Źli na siebie piłkarze Lens zakończyli wyjazdowy mecz z Montpellier. Goście otworzyli wynik gry, ale prowadzenia nie zdołali utrzymać (1:1). Po punkty w sobotę sięgnął Olympique Lyon.

Michał Piegza
Przemysław Frankowski Getty Images / Sylvain Lefevre / Na zdjęciu: Przemysław Frankowski
Niemal dziewięćdziesiąt minut na boisku w barwach Lens spędził w sobotę Przemysław Frankowski. Drużyna Polaka grała na boisku Montpellier, które plasuje się w dole Ligue 1.

Goście objęli prowadzenie już w 4. minucie. Wydawało się, że piłkarze Lens sięgną po komplet punktów. Jednak kolejny raz okazało się, że zespół jest chimeryczny. Niespełna kwadrans po przerwie gospodarze wyrównali. Chwilę wcześniej gola mogli zdobyć przyjezdni, piłka trafiła w poprzeczkę.

Gracze Lens do końca walczyli o komplet punktów, ale obrony gospodarzy nie udało im się przełamać.

Komplet punktów w sobotę zdobył za to Olympique Lyon, który ograł na wyjeździe Angers 3:1. Dzięki zwycięstwie goście w Ligue 1 awansowali na 8. miejsce i do 6. pozycji, dającej prawo gry w europejskich pucharach, tracą obecnie sześć punktów.

Angers SCO - Olympique Lyon 1:3 (0:1)
0:1 - Mendes 38'
0:2 - Sarr 80'
1:2 - Sima 87'
1:3 - Barcola 90'

Montpellier HSC - RC Lens 1:1 (0:1)
0:1 - Fulgini 4'
1:1 - Maouassa 59'