Łukasz Skorupski nie zatrzymał tarana. Koniec passy jego zespołu

Monza zwyciężyła 1:0 dzięki akcji Andrei Petagni, który zdemolował Łukasza Skorupskiego i defensorów Bologni FC. W innym niedzielnym spotkaniu Udinese Calcio zremisowało 2:2 z US Sassuolo.

moment zdobycia bramki przez Giulio Donatiego PAP/EPA / ELISABETTA BARACCHI / Na zdjęciu: moment zdobycia bramki przez Giulio Donatiego
Łukasz Skorupski musiał uważać między innymi na ustawionego na desancie Andreę Petagnę. Blisko napastnika Monzy zagrali Matteo Pessina i Gianluca Caprari. W ofensywie beniaminka nie brakowało doświadczenia, a cała drużyna była pełna entuzjazmu po pozytywnych wynikach w rundzie wiosennej.

W 26. minucie Giulio Donati pokonał strzałem Łukasza Skorupskiego i pozbawił go możliwości zachowania czystego konta po raz trzeci w sezonie. Najważniejszym piłkarzem w akcji bramkowej był Andrea Petagna, który zachował się jak taran i w polu karnym zdemolował Skorupskiego oraz defensorów.

Przedłużenie serii dobrych wyników przez Bolognę stanęło pod dużym znakiem zapytania. Gospodarze nie radzili sobie w pierwszej połowie z beniaminkiem. Co prawda stracili gola po jedynym strzale, ale sami też nie tworzyli wielu sytuacji podbramkowych.

Bologna nie wykorzystała swoich szans na przynajmniej wyrównanie również w drugiej połowie i przegrała mecz ligowy z Monzą po raz pierwszy od 1983 roku. Ponadto Rossoblu zostali pokonani po czterech kolejkach bez porażki.

Dużo wydarzyło się w pierwszej połowie w spotkaniu Udinese Calcio z US Sassuolo. Padły w niej cztery gole i wynik zmieniał się dosłownie od pierwszej do ostatniej minuty tej części meczu. Zebrette dwukrotnie wychodzili na prowadzenie dzięki strzałom Destinego Udogiego oraz Jaki Bijola, ale nacieszyli się przewagą przez w sumie 22 minuty.

Po przerwie celowniki piłkarzy obu zespołów nie były równie dobrze nastawione i starcie zakończyło się remisem 2:2. W rozstrzygnięciu meczu nie pomogły zmiany przeprowadzone przez trenerów Andreę Sottila oraz Alesio Dionisiego.