Coś nieprawdopodobnego! PSG skarcone w ostatniej akcji

Wydawało się, że Paris Saint-Germain utrzyma jednobramkową przewagę do ostatniego gwizdka, ale niżej notowany rywal wyprowadził cios w ostatniej akcji. Mecz ze Stade de Reims zakończył się remisem 1:1.

Rafał Szymański
Leo Messi Getty Images / Antonio Borga/Eurasia Sport Images / Na zdjęciu: Leo Messi
Aktualni mistrzowie Francji mieli niemałe problemy w pierwszej połowie spotkania. Bramkostrzelny Folarin Balogun dwoił się i troił, lecz nie znalazł sposobu na Gianluigiego Donnarummę. Wypożyczony z Arsenalu napastnik nie wykorzystał aż trzech sytuacji.

Ekipa Stade de Reims próbowała wykorzystać słabszą dyspozycję Paris Saint-Germain. Po kwadransie rywalizacji zagrożenie pod bramką gospodarzy stworzył Junya Ito. Japończyk otrzymał dośrodkowanie z prawej flanki, oddał silny strzał i minimalnie spudłował.

Kolejną niezłą szansę wypracował sobie Marshall Munetsi. Reprezentant Zimbabwe w efektowny sposób złożył się do uderzenia przewrotką. Problem w tym, że miał rozregulowany celownik.

Zespół Galtiera przebudził się po kwadransie przerwy. W 51. minucie spotkania Lionel Messi zdecydował się na strzał z dystansu, trafił w jednego z kolegów, po czym piłka wylądowała pod nogami Neymara. Brazylijczyk bez problemu minął bramkarza i znalazł drogę do siatki.

Miejscowi utrudnili sobie sprawę chwilę później, kiedy Marco Verratti brutalnie zaatakował Ito i sprokurował rzut karny. Pierwotnie arbiter ukarał Włocha żółtą kartką. Ruddy Buquet skonsultował się z asystentami i wycenił przewinienie Verrattiego na czerwony kartonik. Ostatecznie "jedenastka" została anulowana, bo jeden z zawodników Stade de Reims został złapany w pułapkę ofsajdową.

Paryżanie grali w osłabieniu i mimo to stwarzali sobie okazje. Kylian Mbappe mógł wpisać się na listę strzelców, po jego próbie golkiper instynktownie interweniował nogami. Z kolei Sergio Ramos najwyżej wyskoczył do piłki po dośrodkowaniu z narożnika boiska i trafił w poprzeczkę.

Rezultat mógł podwyższyć jeszcze Messi. Z kilku metrów reprezentant Argentyny strzelił obok słupka.

Stade de Reims rzuciło się do rozpaczliwych ataków, starania gości przyniosły skutek w szóstej minucie doliczonego czasu. Kamory Doumbia wypuścił Folarina Baloguna, snajper ruszył w kierunku bramki i pewnym uderzeniem znalazł sposób na świetnie dysponowanego Donnarummę.

PSG nie utrzymało prowadzenie. Lider tabeli Ligue 1 w tej chwili ma trzy oczka przewagi nad RC Lens. Stade de Reims zajmuje obecnie 11. pozycję.

Mateusz Wieteska zagrał w pełnym wymiarze czasowym, a jego Clermont Foot 63 podzieliło się punktami z FC Nantes (0:0). Z kolei kontuzjowanego Marcina Bułki zabrakło w kadrze OGC Nice na wygrany 1:0 mecz z Lille OSC. To samo dotyczy Karola Fili , który nie zmieścił się nawet na ławce rezerwowych, RC Strasbourg Alsace przegrał 1:2 z Toulouse FC.

Paris Saint-Germain - Stade de Reims 1:1 (0:0)
1:0 - Neymar 51'
1:1 - Folarin Balogun 90+6'

PSG: Gianluigi Donnarumma - Achraf Hakimi, Sergio Ramos, Marquinhos, Juan Bernat, Vitinha (46' Marco Verratti, 59' czerwona kartka), Fabian Ruiz (68' Renato Sanches), Carlos Soler (63' Danilo Pereira), Lionel Messi, Kylian Mbappe, Neymar (85' Warren Zaire-Emery).

Reims: Yehvann Diouf - Thomas Foket, Emmanuel Agbadou, Yunis Abdelhamid, Thibault De Smet, Azor Matusiwa, Marshall Munetsi (75' Kamory Doumbia), Jens Cajuste (83' Dion Lopy), Junya Ito (83' Mitchell Van Bergen), Alexis Flips (75' Arber Zeneli), Folarin Balogun.

Żółte kartki: Marquinhos, Donnarumma (PSG) - Ito (Reims).

Czerwona kartka: Verratti (PSG).

Sędzia: Ruddy Buquet.

***

Clermont Foot 63 - FC Nantes 0:0

OGC Nice - Lille OSC 1:0 (1:0)
1:0 - Gaetan Laborde 34'

RC Strasbourg Alsace - Toulouse FC 1:2 (1:1)
1:0 - Kevin Gameiro 20'
1:1 - Thijs Dallinga 25'
1:2 - Thijs Dallinga 51'

AJ Auxerre - Montpellier HSC 0:2 (0:0)
0:1 - Stephy Mavididi 62'
0:2 - Stephy Mavididi 80'

Stade Brestois 29 - Angers SCO 4:0 (2:0)
1:0 - Jeremy Le Douaron 14'
2:0 - Steve Mounie 34'
3:0 - Franck Honorat 59'
4:0 - Pierre Lees Melou 84'

AC Ajaccio - Olympique Lyon 0:2 (0:1) 0:1 - Johann Lepenant 20' 0:2 - Alexandre Lacazette 71'