Manchester City - Arsenal hitem Pucharu Anglii. Gdzie obejrzeć mecz?

Kapitalnie zapowiada się mecz 1/16 finału Pucharu Anglii pomiędzy Manchesterem City i Arsenalem. Spotkanie zostało zaplanowane na 27 stycznia. Oglądaj na żywo, online na Eleven Sports w Pilot WP.

Mateusz Domański
Rodri (Manchester City) i Rodrigo Bentancur (Tottenham) Getty Images / Michael Regan / Rodri (Manchester City) i Rodrigo Bentancur (Tottenham)
Przed nami kolejne emocje związane z rywalizacją w ramach Pucharu Anglii. Ponownie do akcji wkroczą piłkarze Manchesteru City i Arsenalu FC, którzy suchą stopą przeszli przez rywalizację w 1/32 finału tych rozgrywek.

Manchester City zabłysnął w starciu z Chelsea. "The Blues" tak naprawdę nie mieli zbyt wiele do powiedzenia i przegrali aż 0:4. Wynik tego pojedynku w 23. minucie otworzyć zdołał Riyad Mahrez. Już siedem minut później rzut karny na trafienie zamienił Julian Alvarez. Przed przerwą na listę strzelców wpisał się jeszcze Phil Foden. Tym samym do szatni zawodnicy Manchesteru City schodzili w znakomitych nastrojach.

Oglądaj na żywo, online na Eleven Sports w Pilot WP
W drugiej połowie trzęsienia ziemi nie było. "Obywatele" nie dali rywalom nadziei na odwrócenie losów spotkania. Rywalizacja się zaostrzyła, a sędzia co jakiś czas musiał sięgać po żółtą kartkę. Ostatecznie druga część spotkania przyniosła tylko gola Mahreza z rzutu karnego. Skończyło się wynikiem 4:0 - Chelsea z hukiem wyleciała z Pucharu Anglii.

Arsenal był wyraźnym faworytem meczu w ramach 1/32 Pucharu Króla. Wszystko za sprawą tego, że stanął naprzeciwko zdecydowanie niżej notowanej drużyny Oxford United (League One). Co szczególnie zaskakujące w tym przypadku, pierwsza połowa nie przyniosła ani jednego gola ze strony "Kanonierów".

Faworyt rozkręcił się dopiero w drugiej partii. Premierową bramkę w 63. minucie zdobył Mohamed Elneny. Krótko później dwukrotnie trafił jeszcze Eddie Nketiah. Po końcowym gwizdku Arsenal mógł świętować triumf 3:0 i awans do kolejnej fazy rozgrywek.

Hit w Pucharze Anglii. Czy będzie transmisja z Manchester City - Arsenal w Pilot WP?

Konfrontacja Manchesteru City z Arsenalem w ramach 1/16 finału Pucharu Anglii zapowiada się wręcz rewelacyjnie. To niewątpliwie uznane marki w świecie angielskiego futbolu, co daje nadzieję na naprawdę kapitalne widowisko.

Ten mecz będzie można oglądać w Eleven Sports 1 na platformie Pilot WP. Warto pamiętać o tym, że spotkanie zostało przewidziane na 27 stycznia 2023 roku. Początek rywalizacji zaplanowano na 21:00. Pierwszy gwizdek arbitra rozlegnie się pięć minut po tym, jak ruszy bezpośredni przekaz "na żywo" z tej konfrontacji.

Oni rozdają karty w Premier League

Śmiało można pokusić się o stwierdzenie, że w 1/16 finału Pucharu Anglii spotkają się zespoły, które rozdają karty w najwyższej angielskiej klasie rozgrywkowej. Arsenal aktualnie otwiera zestawienie Premier League. Na koncie tego zespołu widnieje 50 punktów. "Kanonierzy" zaliczyli 16 wygranych, dwa remisy i jedną porażkę. Strzelili 45 bramek, tracąc tylko 16 goli.

Manchester City jest natomiast wiceliderem Premier League. Do pierwszego Arsenalu traci tylko pięć "oczek". Na koncie "Obywateli" widnieje 14 wygranych, a poza tym trzy remisy i trzy porażki. Bilans bramkowy tego zespołu to 53:20.

Na pewno warto zarezerwować czas, by śledzić transmisję "na żywo" z hitowego starcia Manchester City - Arsenal.

Pep Guardiola wskazał swojego następcę w Manchesterze City. "Byłby najlepszą opcją"

Oglądaj rozgrywki Pucharu Anglii na Eleven Sports w Pilocie WP (link sponsorowany)