Jeden gol w sparingu Śląska Wrocław z Piastem Gliwice

Śląsk Wrocław i Piast Gliwice mają za sobą pierwszy tegoroczny sparing. Górą była drużyna Aleksandara Vukovicia, która zwyciężyła 1:0.

Szymon Mierzyński
Kamil Wilczek WP SportoweFakty / Krzysztof Porębski / Na zdjęciu: Kamil Wilczek
Mecz rozegrano na stadionie przy ul. Oporowskiej w stolicy Dolnego Śląska, a decydująca bramka padła w 44. minucie, gdy Kamil Wilczek skierował piłkę do siatki głową po dośrodkowaniu Patryka Dziczka.

Dla obu ekip był to ostatni kontrolny sprawdzian przed wylotem na zgrupowania. Gliwiczanie 9 stycznia udadzą się do Hiszpanii, natomiast wrocławianie dzień wcześniej zameldują się w Turcji.

Śląsk następny sparing rozegra 10 stycznia, a jego przeciwnikiem będzie Ujpest FC. Piast tego samego dnia zmierzy się z FC Lugano.

Zespół Aleksandara Vukovicia zajmuje aktualnie 16. miejsce w tabeli PKO Ekstraklasy z dorobkiem 16 pkt. Śląsk jest 11. i ma 21 "oczek".

Śląsk Wrocław - Piast Gliwice 0:1 (0:1)
0:1 - Kamil Wilczek 44'

Śląsk Wrocław: I połowa: Rafał Leszczyński - Patryk Janasik, Konrad Poprawa, Mateusz Stawny, Victor Garcia, Piotr Samiec-Talar, Michał Rzuchowski, Petr Schwarz, Dennis Jastrzembski, Nahuel Leiva, Caye Quintana; II połowa: Oskar Mielcarz Martin Konczkowski, Łukasz Bejger, Diogo Verdasca, Olivier Wypart, John Yeboah, Patrick Olsen, Javien Ajenjo Hyjek, Sebastian Bergier, Adrian Łyszczarz, Erik Exposito.

Piast Gliwice: I połowa: Frantisek Plach - Tomasz Mokwa, Ariel Mosór, Miguel Munoz, Jakub Holubek, Damian Kądzior, Patryk Dziczek, Tom Hateley, Szczepan Mucha, Jorge Felix, Kamil Wilczek; II połowa: Karol Szymański - Arkadiusz Pyrka, Wojciech Kamiński, Jakub Czerwiński, Alexandros Katranis, Piotr Liszewski, Michał Chrapek, Michał Kaput, Grzegorz Tomasiewicz, Rauno Sappinen, Gabriel Kirejczyk.

Żółta kartka: Jakub Czerwiński (Piast Gliwice).