"Opancerzył drzwi do bramki". Szczęsny utrzymuje wysoką formę

Wojciech Szczęsny i Arkadiusz Milik wrócili do treningów z Juventusem. Polski bramkarz zebrał pozytywne recenzje po występie w meczu towarzyskim.

Rafał Szymański
Wojciech Szczęsny Getty Images / Daniele Badolato - Juventus FC / Na zdjęciu: Wojciech Szczęsny
32-letni bramkarz był wyróżniającą się postacią spośród reprezentantów Polski na minionych mistrzostwach świata. Wojciech Szczęsny w fazie grupowej obronił dwie "jedenastki" i w dużej mierze dzięki niemu Biało-Czerwoni wywalczyli awans do 1/8 finału turnieju.

Zarówno Szczęsny, jak i Arkadiusz Milik, zameldowali się w Turynie po zakończeniu katarskiego mundialu. Obaj zawodnicy rozegrali po 45 minut w czwartkowym meczu towarzyskim z HNK Rijeka.

W 73. minucie wynik na 1:0 dla Juventusu ustalił Moise Kean. Milik nie zaznaczył swojej obecności na murawie, natomiast Szczęsny popisał się kilkoma skutecznymi interwencjami. Kadrowicz potwierdził swoją wysoką dyspozycję.

- Jest dokładnie w tym samym miejscu, w którym skończył turniej. Opancerzył drzwi do bramki - w ten sposób serwis calciomercato.com podsumował występ bramkarza w meczu kontrolnym.

4 stycznia podopieczni Massimiliano Allegriego rozegrają kolejne spotkanie w ramach Serie A. Zespół Szczęsnego i Milika zmierzy się z walczącym o utrzymanie Cremonese.

Oglądaj rozgrywki włoskiej Serie A na Eleven Sports w Pilocie WP (link sponsorowany)
Czy Szczęsny jest najlepszym bramkarzem w Serie A?