Potwierdziły się najgorsze informacje. Skończył mundial z kontuzją

Zdjęcie okładkowe artykułu: PAP/EPA / Abir Sultan / Na zdjęciu: Pepe
PAP/EPA / Abir Sultan / Na zdjęciu: Pepe

Reprezentacja Portugalii pożegnała się z piłkarskimi mistrzostwami świata. A na dodatek z kontuzją z Kataru wyjedzie defensor zespołu, Pepe.

Portugalia pogrążona w smutku po porażce z Marokiem (0:1) w ćwierćfinale piłkarskich mistrzostw świata w Katarze. Portugalczycy byli zdecydowanymi faworytami do triumfu w tym spotkaniu, ale Maroko po raz kolejny sprawiło wielką sensację - wcześniej wyeliminowało Hiszpanię, teraz przyszedł czas na Portugalię.

Marokańczycy na prowadzenie wyszli jeszcze w pierwszej połowie. W drugiej Portugalczycy rzucili się do odrabiania strat i mieli kilka dogodnych sytuacji ku temu. W tym wręcz piłkę meczową już w doliczonym czasie gry - w 97. minucie.

Piłka została dośrodkowana w pole karne, a tam w bardzo dobrej sytuacji znalazł się Pepe. Defensor oddał silny strzał głową, ale piłka poszybowała obok prawego słupka bramki Maroka.

Na domiar złego, Pepe tuż po tej akcji trzymał się za rękę, a na jego twarzy widoczny był grymas bólu. Tuż po meczu trafił do szpitala, a tam badania potwierdziły, że złamał kość łokciową.

Pepe zdążył jeszcze wyrazić swoje niezadowolenie z faktu, że to argentyński sędzia prowadził mecz Portugalii z Marokiem. Nie chciał mówić jednak o końcu reprezentacyjnej kariery (ZOBACZ).

Źródło artykułu: WP SportoweFakty