Niemcy męczyli się przed startem mundialu

Wygrana 1:0 Niemiec z Omanem przypominała zwycięstwo Polski z Chile. Nasi zachodni sąsiedzi nie zachwycili i rozstrzygnęli mecz towarzyski w końcówce strzałem zmiennika.

Niclas Fuellkrug (z lewej) Getty Images / Alexander Hassenstein / Na zdjęciu: Niclas Fuellkrug (z lewej)
Niemcy nie wybrali trudnego przeciwnika na przetarcie przed mistrzostwami świata w Katarze. Oman w eliminacjach do tegorocznego turnieju nie poradził sobie z Arabią Saudyjską, Japonią oraz Australią. W drugiej fazie grupowej wyprzedził tylko Chiny i Wietnam.

Niemcy mieli jednak problem z potwierdzeniem wyższości. Nie byli bardzo niebezpieczni w pierwszej połowie. Wyraźna przewaga w posiadaniu piłki nie przełożyła się na liczne sytuacje podbramkowe. Z ośmiu strzałów podopiecznych Hansiego Flicka tylko dwa były celne i żaden z nich nie przyniósł gola.

Flick zmieniał, a zła postawa podstawowych zawodników była szansą na pokazanie się dla dublerów. Nie rozpoczęła się druga połowa i na boisku było pięciu Niemców, którzy rozpoczynali na ławce rezerwowych. Na boisku pojawili się między innymi Joshua Kimmich oraz Niclas Fuellkrug.

Ten drugi, napastnik Werderu Brema okazał się najważniejszym graczem meczu towarzyskiego. W 80. minucie Niclas Fuellkrug strzelił na 1:0 dla Niemiec po dograniu Kaia Havertza.

Niemcy zmierzą się w fazie grupowej z Japonią, Hiszpanią oraz Kostaryką. Drużyna Hansiego Flicka będzie musiała poradzić sobie bez kontuzjowanych Marco Reusa i Timo Wernera.

Oman - Niemcy 0:1 (0:0)
0:1 - Niclas Fuellkrug 80'

Oman: Ibrahim Al Mukhaini - Amjad Al Harthi, Juma Al Habsi, Ahmed Al Khamisi, Ahmed Al Kaabi (87' Ahmed Faraj Abdulla Al Rawahi) - Jameel Al Yahmadi (90' Fahmi Said Rajab Durbein), Salaah Al Yahyaei (87' Arshad Al Alawi), Harib Al Saadi - Zahir Al Khalidiyah (90' Mohammed Al Maslami), Essam Al Subhi (62' Matas Saleh Abd Raboh), Munzer Al Alawi (62' Muhsen Al Ghassani)

Niemcy: Manuel Neuer - Lukas Klostermann (34' Armel Bella-Kotchap), Thilo Kehrer, Matthias Ginter (46' Nico Schlotterbeck), David Raum (46' Christian Gunter) - Ilkay Guendogan (65' Julian Brandt), Leon Goretzka (46' Joshua Kimmich) - Jonas Hofmann, Kai Havertz, Leroy Sane - Youssoufa Moukoko (46' Niclas Fullkrug)

Sędzia: Mohammed Al Hoaish (Arabia Saudyjska)

Wszystkie mecze obejrzysz na TVP 1 w Pilocie WP (link sponsorowany)

Czy Niemcy staną na podium w mistrzostwach świata w 2022 roku?