Gigantyczna sensacja w Pucharze Polski!

Lechia Zielona Góra sprawiła problem kolejnemu zespołowi z PKO Ekstraklasy. Rewelacja Fortuna Pucharu Polski zremisowała 0:0 z Radomiakiem w 120 minutach i o awansie zdecydował konkurs rzutów karnych. W nim trzecioligowiec pokonał radomian.

mecz Lechia - Radomiak PAP / Lech Muszyński / Na zdjęciu: mecz Lechia - Radomiak
Lechia zdążyła wyeliminować z Fortuna Pucharu Polski piłkarzy Podbeskidzia Bielsko-Biała i Jagiellonii Białystok. Trzecioligowiec udowodnił, że stać go na sprawianie niespodzianek i starał się o kolejną w czwartek. Z kolei Radomiak mógł uczyć się na cudzych błędach i nie wyobrażał sobie wstydliwego potknięcia w województwie lubuskim.

Na strzał Radomiaka trzeba było poczekać do 9. minuty meczu. Podanie z prawego skrzydła trafiło do ustawionego w polu karnym Mauridesa, a temu nie udało się dobrze ułożyć ciała i spudłował. Po chwili była poprawka, ale poradził sobie Wojciech Fabisiak w bramce Lechii.

Następny fragment meczu nie był atrakcyjny, a na celne i groźne uderzenie trzeba było poczekać do 28. minuty. Luis Machado dostał podanie crossowe, nawinął sobie defensora i strzelił w kierunku bramki Lechii. Ustawił się dobrze Wojciech Fabisiak i nie dał się pokonać. Machado nie nadał piłce dobrej rotacji.

Lechia odpowiedziała w 31. minucie atakiem z wykorzystaniem jej najgroźniejszego napastnika. Podanie trafiło do Przemysława Mycana i ten utrzymał się na nogach wewnątrz pola karnego. Nie udało mu się przymierzyć do bramki i piłka przeleciała obok spojenia słupka z poprzeczką Radomiaka.

W końcówce pierwszej połowy meczu już sporo strzałów, ale jakość większości z nich pozostawiała dużo do życzenia. Kiedy już piłkarze Radomiaka oddali dobre uderzenie, to na wysokości zadania stawał Wojciech Fabisiak. Bramkarz zielonogórzan pozostał niepokonany, a kiedy pomylił się Gabriel Kobylak, to mógł liczyć na asekurację Mateusza Cichockiego.

W przerwie od razu trzy zmiany zaproponowane przez trenera Radomiaka. Mariusz Lewandowski zrecenzował negatywnie grę podopiecznych i wprowadził za jednym zamachem Damiana Jakubika, Dariusza Pawłowskiego oraz Leandro.

Radomiak rozczarowywał, ponieważ nie potrafił zdominować trzecioligowców. Momentami goście przejmowali inicjatywę, ale w drugiej połowie bramkarz Lechii nie miał więcej pracy niż w pierwszej. Trener radomian coraz częściej raczył się łykami wody, ponieważ jego zespół nie potrafił strzelić gola. Po 90 minutach sędziemu pozostało zarządzić dogrywkę.

Lechia wyglądała dobrze pod względem motorycznym i nie chowała się przed Radomiakiem. Gra w dogrywce wyglądała po prostu jak rywalizacja zespołów z tej samej ligi, co nie przyniosło chluby gościom. Radomianie nie zdobyli gola nawet w rywalizacji jedenastu na dziesięciu po drugiej żółtej, a w konsekwencji czerwonej kartce dla Jakuba Babija.

O awansie zdecydował konkurs rzutów karnych i znacznie lepiej wykonali je piłkarze Lechii. Gospodarze byli bezbłędni, a spośród gości tylko Leandro spośród czterech zawodników strzelił do bramki.

Lechia Zielona Góra - Radomiak Radom 0:0 k. 3:1