Trzy czerwone kartki w meczu La Liga. Niespodziewana porażka Realu Sociedad

Niespodziewanie po trzy punkty w meczu z Realem Sociedad sięgnął beniaminek Real Valladolid. Czerwono było w potyczce Rayo Vallecano z Cadizem, w której sędzia pokazał trzy czerwone kartki.

Michał Piegza
Merino (z lewej) i Mickaël Malsa (z prawej) Getty Images / Octavio Passos / Na zdjęciu: Merino (z lewej) i Mickaël Malsa (z prawej)
Sześć bramek padło w meczu Rayo Vallecano z plasującym się w strefie spadkowej Cadizem. Goście od 43. minuty musieli grać w dziesiątkę, chwilę później stracili gola z rzutu karnego. Przed przerwą gospodarze zdołali podwyższyć wynik.

Po zmianie stron piłkarze z Kadyksu w 61. minucie otrzymali drugą czerwoną kartkę i gospodarze zaczęli punktować rywala. Przy stanie 4:0, w 82. minucie grający w dziewiątkę goście zaskoczyli rywala i zdobyli kontaktowego gola. Pięć minut później gracze Rayo Vallecano musieli sobie radzić w osłabieniu. Miejscowych stać było na strzelenie piątej bramki i pogrążenie Cadizu.

Drugie zwycięstwo z rzędu odniósł beniaminek La Liga Real Valladolid, który dość niespodziewanie 1:0 pokonał 3. w tabeli Real Sociedad.

Trzy bramki padły w Valencii. Gospodarze prowadzenie w potyczce z Mallorką objęli siedem minut po przerwie, kiedy rzut karny wykorzystał Edinson Cavani. Później gole strzelali już tylko goście, którzy dzięki trzem punktom oddalili się od strefy spadkowej.

Rayo Vallecano - Cadiz CF 5:1 (2:0)
1:0 - Palazon (k.) 44'
2:0 - Garcia 45+1'
3:0 - Lejeune 63'
4:0 - Camello 79'
4:1 - Balliu (sam.) 82'
5:1 - Lejeune 89'

Real Valladolid - Real Sociedad 1:0 (1:0)