Pięć bramek w meczu beniaminków La Liga

Ogromne emocje były w czwartkowym meczu La Liga, w którym zagrali beniaminkowie. Ostatecznie Almeria 3:2 pokonała Gironę. Po trzy punkty sięgnęła Osasuna.

Michał Piegza
radość piłkarzy UD Almerii Getty Images / Silvestre Szpylma / Na zdjęciu: radość piłkarzy UD Almerii
Piłkarze Almerii uciekli ze strefy spadkowej. Stało się tak po wygranej nad Gironą.

Mecz beniaminków La Liga dostarczył ogromnych emocji. Wydawało się jednak, że ich nie będzie. Do przerwy gospodarze prowadzili już 3:0, ale po zmianie stron goście szybko zdobyli bramkę.

Kontakt Girona złapała w 83. minucie, kiedy rzut karny wykorzystał Cristhian Stuani. Ten sam zawodnik kilka minut wcześniej "jedenastkę" zmarnował. Przyjezdni atakowali, w siódmej minucie doliczonego czasu nawet zdobyli gola, ale sędzia trafienie anulował dopatrując się faulu w ataku Yangela Herrery.

Jedna bramka padła w Pampelunie. Osasuna po czterech spotkaniach bez wygranej w końcu sięgnęła po komplet punktów. Gospodarze pokonali Espanyol Barcelona.

UD Almeria - Girona FC 3:2 (3:0)
1:0 - Baptistao 13'
2:0 - Toure 17'
3:0 - Embarba 42'
3:1 - Riquelme 47'
3:2 - Stuani (k.) 83'

Osasuna Pampeluna - Espanyol Barcelona 1:0 (0:0)
1:0 - Budimir 55'