Niezagrożony awans zespołu Filipa Jagiełły

Genoa CFC nie pozwoliła SPAL-owi na oddanie strzału celnego w wygranym 1:0 meczu Pucharu Włoch. Poza zespołem Filipa Jagiełły, we wtorek awansowała drużyna Karola Linettego.

Filip Jagiełło (z lewej) Getty Images / Matteo Ciambelli/DeFodi Images / Na zdjęciu: Filip Jagiełło (z lewej)
W tej rundzie Pucharu Włoch nie uczestniczą najlepsze kluby poprzedniego sezonu w Serie A. Tym samym między innymi pucharowicze mają wyczekiwany od początku rundy tydzień odpoczynku. Gra toczy się o osiem miejsc w najlepszej szesnastce rozgrywek i rzucenie wyzwania rozstawionym klubom.

Jako pierwsza awansowała Genoa CFC. Tegoroczny spadkowicz z elity rywalizuje aktualnie w Serie B wciąż pod wodzą trenera Alexandra Blessina i z kilkoma doświadczonymi piłkarzami w składzie. Rossoblu pokonali 1:0 SPAL. Jedyna bramka padła w końcówce pierwszej połowy z rzutu karnego za zagranie ręką. Jego spokojnym egzekutorem był Albert Gudmundsson.

Pełne spotkanie zagrali Polacy. Filip Jagiełło wystąpił w środku pola Genoi, a Patryk Peda był w trójce środkowych obrońców zespołu z Ferrary. Defensywa gości szczególnie w pierwszej połowie pozwalała na dużo gospodarzom, którzy stworzyli liczne sytuacje podbramkowe. Również po przerwie mocniej zanosiło się na drugiego gola Rossoblu niż na jakiegokolwiek podopiecznych Daniele De Rossiego.

Także w drugim, rozegranym we wtorek meczu zwyciężyli gospodarze. Torino FC podniosło się po przegranych derbach z Juventusem i zwyciężyło 3:0 z drugoligową Cittadellą. Pierwszego gola strzelił Nemanja Radonjić, a kolejne dołożyli Pietro Pellegri i Perr Schurrs. Karol Linetty, który gra regularnie w lidze, pozostał przez całe spotkanie pucharowe na ławce rezerwowych.

Runda Pucharu Włoch potrwa do czwartku. W meczu ekstraklasowiczów zmierzą się Udinese Calcio z Monzą. Dobrze zapowiada się ponadto starcie Bologni FC z Cagliari Calcio.