Bohater początku sezonu wróci wcześniej do PKO Ekstraklasy

Rafał Wolski strzelił pięć goli, a przy trzech asystował w ośmiu meczach od początku sezonu w PKO Ekstraklasie. Aktualnie musi pauzować, ale Wisła Płock nie będzie na niego czekać tak długo jak postanowiła pierwotnie Komisja Ligi.

Rafał Wolski WP SportoweFakty / Karol Słomka / Na zdjęciu: Rafał Wolski
Najwyższa Komisja Odwoławcza skróciła dyskwalifikację Rafała Wolskiego z czterech meczów do trzech. Pozostała część kary została zawieszona na pół roku.

Wolski został ukarany za karygodne zachowanie w zremisowanym 1:1 meczu Wisły Płock z Górnikiem Zabrze. W drugiej połowie pomocnik Nafciarzy zagotował się i "przespacerował" po leżącym na boisku Eriku Janży. Za atak na przeciwnika zobaczył czerwoną kartkę.

Tym samym Rafała Wolskiego zabrakło w następnych meczach z Radomiakiem oraz KGHM Zagłębiem Lubin. Poważnie osłabieni Nafciarze nie zapunktowali w obu spotkaniach. Byli liderzy osunęli się przed przerwą reprezentacyjną na czwarte miejsce w tabeli PKO Ekstraklasy.

Rafał Wolski nie zagra również w meczu z Piastem Gliwice po przerwie na kadrę, ale będzie mógł zagrać przeciwko Jagiellonii 7 października.

Gorszą wiadomością dla trenera Pavola Stano jest dyskwalifikacja na trzy mecze innego z płocczan Steve'a Kapuadiego. Ten z kolei musi odpowiedzieć za swoje przewinienie w meczu z Miedziowymi.

Czy powrót Rafała Wolskiego będzie dużym wzmocnieniem Wisły Płock?