Trzy razy 3:0 w 4. kolejce Ekstraligi. Jest samodzielny lider

Po reprezentacyjnej przerwie do gry wróciły piłkarki w Ekstralidze. W najciekawiej zapowiadającym się meczu Górnik Łęczna przegrał u siebie z GKS-em Katowice aż 0:3.

Krzysztof Sędzicki
Ernestina Abambila (przy piłce) PAP / Grzegorz Michałowski / Na zdjęciu: Ernestina Abambila (przy piłce)
Rezultat 3:0 pojawiał się w tej kolejce aż trzykrotnie. W Łęcznej bramki zdobywały tylko katowiczanki - Amelia Bińkowska, Kasandra Rybaczuk i Marlena Hajduk. W takim samym stosunku piłkarki Czarnych Antrans Sosnowiec pokonały u siebie Pogoń Szczecin. Na liście strzelczyń znalazły się Daria Kurzawa, Dżesika Jaszek i Alicja Materek, która przepięknym uderzeniem z dystansu ustaliła wynik meczu w 86. minucie.

Trzy zdobyte bramki przy żadnej straconej zanotowały też piłkarki Śląska Wrocław, które w Radomiu pokonały beniaminka, drużynę Hydrotrucka. Do siatki trafiały Julia Maskiewicz, Klaudia Adamek oraz Katarzyna Białoszewska. Z kolei jednobramkową zaliczkę z Gdańska przywiozły zawodniczki AZS-u UJ Kraków. Dzięki golowi Weroniki Wójcik w ostatnim kwadransie Jagiellonki wygrały z AP Orlen.

Sporo emocji dostarczył mecz w Bydgoszczy, gdzie Sportis KKP mierzył się z Medykiem Polomarketem Konin. W 4. minucie gospodynie objęły prowadzenie dzięki Agnieszce Glince, ale po dziesięciu minutach było 1:1 po golu z karnego Anny Gawrońskiej. Goście wyszli na prowadzenie w drugiej połowie po bramce Patrycji Ziemby w 51. minucie, lecz po chwili odpowiedziała na to golem Paulina Oleksiak. Decydujące o wygranej ekipy Romana Jaszczaka trafienie miało miejsce w 68. minucie, a jej autorką była Grigoria Pouliou.

Samodzielnym liderem Ekstraligi Kobiet od tej serii gier jest aktualny mistrz Polski, TME SMS Łódź. Zespół trenera Marka Chojnackiego rozbił w Tczewie Pogoń Dekpol 7:0. Czterokrotnie do siatki trafiała Dominika Kopińska, a trzy razy Klaudia Jedlińska. Dzięki temu pierwsza z wymienionych piłkarek wysunęła się na prowadzenie w klasyfikacji strzelczyń. Ma już na koncie siedem goli.