Nieudany debiut trenera w Fortuna I lidze. Piękny pościg beniaminka

Zmiana trenera nie okazało się dotknięciem czarodziejskiej różdżki dla Sandecji Nowy Sącz. Podopieczni Stanislava Vargi ponieśli porażkę 0:1 z Chrobrym Głogów. Chojniczanka potrafiła odrobić dwubramkową stratę do Bruk-Betu Termaliki Nieciecza.

piłkarze Sandecji Nowy Sącz WP SportoweFakty / Karol Słomka / Na zdjęciu: piłkarze Sandecji Nowy Sącz
Seria ośmiu meczów bez zwycięstwa w lidze doprowadziła do rozstania piłkarzy Sandecji z Dariuszem Dudkiem. Zwolniony szkoleniowiec pracował w klubie od listopada 2020 roku. Nie pomogło mu nawet pucharowe zwycięstwo 3:1 z drugoligowym Górnikiem Polkowice, które Sandecja zapewniła sobie dopiero w dogrywce.

Następcą Dariusza Dudka został Stanislav Varga. Słowak w karierze piłkarskiej był zawodnikiem między innymi Sunderlandu, West Bromwich Albion oraz Celticu. Doświadczenie zdobyte w Premier League i w Lidze Mistrzów może teraz wykorzystać w Nowym Sączu. W debiucie Vargi jego podopieczni przegrali jednak 0:1 z Chrobrym Głogów. Jedynego gola strzelił Patryk Mucha tuż przed przerwą z rzutu karnego.

Bruk-Bet Termalica Nieciecza próbował poprawić się po niepowodzeniu w meczu z Ruchem Chorzów. Ponownie grał z beniaminkiem, tym razem na własnym stadionie. Po pierwszej połowie prowadził 2:0 z Chojniczanką, a oba gole strzelił Tomas Poznar. Problemy spadkowicza rozpoczęły się po przerwie. Daniel Pietraszkiewicz zobaczył drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartkę. Grający w pełnym składzie goście przystąpili do ataku, a ich doświadczeni napastnicy Szymon Skrzypczak i Tomasz Mikołajczak doprowadzili do remisu 2:2 w ostatnich 10. minutach podstawowego czasu.

Trudne tygodnie przeżywa Resovia. W dziewięciu kolejkach nie zdobyła ani jednego kompletu punktów. Tym razem drużyna z Podkarpacia przegrała 1:2 ze Skrą Częstochowa, a decydującego gola straciła zaledwie dwie minuty po ucieszeniu się z wyrównania.

9. kolejka Fortuna I ligi:

Sandecja Nowy Sącz - Chrobry Głogów 0:1 (0:1)
0:1 - Patryk Mucha (k.) 45'

Bruk-Bet Termalica Nieciecza - Chojniczanka 2:2 (2:0)
1:0 - Tomas Poznar 23'
2:0 - Tomas Poznar 29'
2:1 - Szymon Skrzypczak 82'
2:2 - Tomasz Mikołajczak 89'

Resovia - Skra Częstochowa 1:2 (0:0) 0:1 - Filip Kozłowski 55' 1:1 - Kamil Chuchro 77' 1:2 - Oskar Krzyżak 79'