Emocje w Kosowie, niespodziewany remis Gibraltaru

Nie brakowało ciekawych wyników w czwartkowych meczach 3. kolejki Ligi Narodów. Bułgaria nieoczekiwanie tylko zremisowała na wyjeździe z Gibraltarem. Najwięcej, bo pięć bramek, padło w spotkaniu Kosowa z Irlandią Północną.

Tomasz Galiński
Bernardo Lopes Getty Images / Levan Verdzeuli / Na zdjęciu: Bernardo Lopes
Po raz kolejny Luka Jović udowodnił, że lepiej czuje się w kadrze narodowej niż w Realu Madryt. To jego bramka z doliczonego czasu gry pierwszej połowy sprawiła, że Serbia pokonała na wyjeździe Szwecję.

Ale nie to było najciekawszym wydarzeniem czwartkowego wieczora. Mimo iż reprezentacja Bułgarii nie jest już tak mocna, jak przed laty, to remis 1:1 z Gibraltarem należy określić jako sensację. Całe spotkanie w zespole Bułgarii rozegrał Bożidar Czorbadżijski ze Stali Mielec.

W tej samej grupie kolejne zwycięstwo odniosła Gruzja, która wygrała na wyjeździe z Macedonią Północną 3:0. Całe spotkanie rozegrał pomocnik Lecha Poznań Nika Kwekweskiri, a także Otar Kakabadze z Cracovii. Heorhij Citaiszwili, który w poprzednim sezonie reprezentował Wisłę Kraków, również wystąpił od 1. do 90. minuty.

Epizod w meczu Grecja - Cypr (3:0) zaliczył Giannis Papanikolaou z Rakowa Częstochowa. Wszedł na boisko na ostatnie dziesięć minut.

Ciekawie z perspektywy polskiego kibica było na Malcie, gdzie swój mecz wygrała Estonia, a jednego z goli strzelił znany z naszych boisk Konstantin Vassiljev.

Szwecja - Serbia 0:1 (0:1)
0:1 Luka Jović 45+3'

Grecja - Cypr 3:0 (2:0)
1:0 Tasos Bakasetas 8'
2:0 Vangelis Pavlidis 20'
3:0 Dimitris Limnios 48'

Norwegia - Słowenia 0:0

Malta - Estonia 1:2 (0:1)