Alpejski Puchar Świata. Supergigant w Val Gardenie dla Vincenta Kriechmayra

Zwycięstwem Vincenta Kriechmayra zakończył się piątkowy supergigant, który odbył się na trasie we włoskiej Val Gardenie. Austriak o 0,05 s wyprzedził Kjetila Jansruda. Polacy nie startowali.

Mateusz Kozanecki
Vincent Kriechmay Getty Images / Matthew Stockman / Na zdjęciu: Vincent Kriechmay
Tylko dwóm zawodnikom udało się zejść w piątek poniżej 1:14 min. Tej sztuki dokonali Vincent Kriechmayr i Kjetil Jansrud. Na mecie o 0,05 s szybszy był Austriak i to on ostatecznie zwyciężył w Val Gardenie. Trzecie miejsce zajął Thomas Dressen.

Łącznie na starcie pojawiło się 48 zawodników, z czego trzej nie zdołali dotrzeć do mety. Wśród uczestników zabrakło reprezentantów Polski.

Dzięki wygranej Vincent Kriechmayr został nowym liderem klasyfikacji generalnej alpejskiego Pucharu Świata. Zepchnął na drugą pozycję Alexisa Pinturault, który nie pojawił się na starcie supergiganta.

Kolejne zmagania zaplanowane zostały na sobotę, 21 grudnia. Wówczas zawodnicy rywalizować będą w zjeździe.