FEN 22: weteran UFC wrócił do gry! Szybkie zwycięstwo Damiana Grabowskiego

Damian Grabowski (21-5) po trzech porażkach w UFC z rzędu w końcu odniósł zwycięstwo. "Polish Pitbull" szybko wygrał w walce wieczoru FEN 22: Poznań Fight Night.

Maciej Szumowski
Damian Grabowski Agencja Gazeta / Albert Zawada / Na zdjęciu: Damian Grabowski
Na początku konfrontacji opolanin był nieco zardzewiały. Było widać, że powrócił do gry po dłuższej przerwie. Z minuty na minutę się rozkręcał i w końcu udało mu się zdominować przeciwnika. Wygrał przez uderzenia w parterze. Przeciwnik, Jose Rodrigo Guelke, nie miał żadnych argumentów, żeby odpowiedzieć.

Niewykluczone, że Damian Grabowski triumf okupił złamaniem ręki, co powiedział tuż po walce. Jak poinformował później Paweł Jóźwiak, opolanin miał problemy z dłonią jeszcze w trakcie przygotowań. Udało mu się jednak wyjść do oktagonu i odnieść zwycięstwo.

- Jestem jeszcze w szoku. Byłem bardzo zestresowany. Spodziewaliśmy się innego scenariusza. Pierwsze sekundy byłem spięty. Teraz już będzie z górki. Niebawem kolejna walka w oktagonie, już za trzy miesiące. Od poniedziałku wracam do treningów - powiedział 38-latek tuż po walce.

Reprezentant Czerwonego Smoka Poznań to weteran polskiej sceny MMA. W przeszłości bił się w największej światowej federacji UFC. W 2013 został mistrzem M-1 Global w wadze ciężkiej. Był również wicemistrzem świata i mistrzem Europy w brazylijskim jiu-jitsu.

Do oktagonu w stolicy Wielkopolski wyszedł przede wszystkim, aby zmazać plamę po passie trzech porażek z rzędu. Wszystkie poniósł w oktagonie światowego giganta. Wygląda na to, że pora udowodnić swoją wartość i powrócić do walk na najwyższym poziomie.

Czy Damian Grabowski zostanie mistrzem FEN?