Babilon MMA 3: Daniel Skibiński z piątą wygraną z rzędu. Polak pokonał decyzją Davy'ego Gallona

Zakończyła się jedna z trzech głównych walk podczas gali Babilon MMA 3 w Radomiu. Daniel Skibiński pokonał jednogłośną decyzją sędziów Davy'ego Gallona stosunkiem punktów 30-27, 29-28, 29-28.

Jakub Madej
Jakub Madej
Daniel Skibiński po zwycięstwie na gali Babilon MMA 3 Materiały prasowe / fot. Piotr Duszczyk/boxingphotos.pl / Daniel Skibiński po zwycięstwie na gali Babilon MMA 3
Agresywnie pojedynek rozpoczął Davy Gallon (MMA 16-7-2), atakując na początku niskimi kopnięciami. Po chwili starcie przeniosło się jednak pod siatkę, gdzie Daniel Skibiński (MMA 11-5-0) dociskał kontrolował rywala. Fenomenalnym sprowadzeniem pochwalił się "Skiba" w połowie rundy, jednak Francuz cały czas ze spokojem pozostawał w pozycji z dołu.

Na minutę przed końcem odsłony starcie powróciło do stójki, gdzie często atakował Skibiński. Gallon cały czas był jednak niebezpieczny i bez przerwy atakował nogi Polaka.

Świetnie drugą odsłonę rozpoczął Gallon, szybko atakując Skibińskiego w stójce. Przez moment wydawało się, że "Skiba" chwiał się na nogach, jednak sytuacja została szybko opanowana przez Polaka. Reprezentant poznańskiego Ankosu po chwili sprowadził pojedynek na matę, gdzie obijał reprezentanta Francji do samego końca rundy.

Ponownie agresywnie rozpoczął trzecie starcie Gallon, jednak Skibiński błyskawicznie przeniósł walkę do parteru. Starcie wróciło do stójki na dwie minuty przed końcem rundy i bardzo szybko inicjatywę przejął Francuz. Gallon obijał mocnymi uderzeniami Polaka i kilka razy mogło się wydawać, że "Skiba" padnie po jednym z ciosów. Poznaniak mocno trzymał się jednak na nogach i na sam koniec ostatniej odsłony sprowadził walkę do parteru, pozostając w spokoju w pozycji z góry.

- Tak, jak zapowiadałem, będę pierwszym Polakiem, który pokona Gallona. Nie było łatwo, postawił on ciężkie warunki. Przygotowywałem się najlepiej, jak tylko mogłem. Cieszę się bardzo ze zwycięstwa. Chciałem zadedykować walkę bliskim, którzy jeżdżą na moje walki, a w szczególności mojej narzeczonej, która wspiera mnie na co dzień - powiedział chwilę po walce Skibiński.

Dla "Skiby" to piąte zwycięstwo z rzędu. Polak wygrał drugą walkę pod szyldem organizacji Babilon MMA, z którą związał się kontraktem wyłącznościowym. Pokonanie zawodnika, jakim jest Davy Gallon, otworzy Skibińskiemu drzwi do kolejnych, dużych pojedynków.

Czy Daniel Skibiński powinien znaleźć się w dziesiątce najlepszych Polaków kategorii półśredniej?