Znowu to zrobił! Nokaut w walce wieczoru UFC 300!

Alex Pereira (10-2) znokautował w pierwszej rundzie Jamahala Hilla (12-2) w walce wieczoru jubileuszowej gali UFC 300 w Las Vegas. "Poatan" po raz pierwszy obronił mistrzowski pas w kategorii półciężkiej.

Waldemar Ossowski
Alex Pereira znokautował Jamahala Hilla Twitter / Alex Pereira znokautował Jamahala Hilla
Pereira na dwie minuty przed końcem pierwszej rundy zamknął rywala pod siatką oktagonu. Brazylijczyk trafił firmowym lewym sierpowym na szczękę rywala, posyłając go na matę. Mistrz dopełnił dzieła zniszczenia, zadając rywalowi w parterze serię ciosów młotkowych, po których sędzia Herb Dean zdecydował się przerwać pojedynek.

Alex Pereira po raz pierwszy obronił mistrzowski pas w kategorii półciężkiej UFC. "Potan" odniósł siódme zwycięstwo w największej organizacji MMA na świecie, piąte przez nokaut.

Brazylijczyk tytuł w wadze do 93 kg wywalczył 11 listopada 2023 roku na UFC 295 w Nowym Jorku, pokonując przed czasem Jiriego Prochazkę. Rok wcześniej zdobył pas w kategorii średniej w starciu z Israelem Adesanyę, ale w rewanżu go stracił.

Seria czterech wygranych Jamahala Hilla została przerwana. Amerykanin doznał drugiej porażki w UFC. Były mistrz do rywalizacji w MMA wrócił po ponad rocznej przerwie i kontuzji (zerwanie ścięgna Achillesa).