Piętnaście medali kadry Polski MMA na Mistrzostwach Europy 2024

Kadra Polski w mieszanych sztukach walki zakończyła rywalizację podczas Mistrzostw Europy IMMAF 2024. Młodzi zawodnicy wywalczyć piętnaście medali.

AM
Worek medali Polaków na ME Materiały prasowe / MMA Polska / Worek medali Polaków na ME
W klasyfikacji medalowej polska reprezentacja zakończyła zawody na miejscu piątym wśród kadetów i drugim wśród seniorów i juniorów.

Mistrzostwa Europy IMMAF 2024 odbywały się w dniach od 29 marca do 6 kwietnia w Belgradzie w Ranko Žeravica Sports Hall. W zawodach wzięło udział ponad 500 zawodników z 35 krajów.

W składzie kadry Polski, powołanej przez Stowarzyszenie MMA Polska, znalazło się 21 zawodników.
Podczas Mistrzostw Europy w MMA reprezentacja Polski rywalizowała w kategoriach juniorów, seniorów i kadetów. W pierwszej fazie turniejowych zmagań walczyli kadeci, czyli młodzież od 12 do 18 roku życia. Zdobyli dwa medale złote, jeden srebrny i sześć brązowych.

Juniorzy wywalczyli dwa złota i srebro, a seniorzy złoto i dwa brązy. Ostatecznie więc polscy zawodnicy zdobyli piętnaście medali, co jest najlepszym wynikiem od czasu pierwszego powołania kadry.