Jason Joergensen mistrzem Europy, Kamil Nowacki dwunasty

W rozegranym w ostatnią niedzielę (11 sierpnia) w norweskim Elgane Finale Indywidualnego Młodzieżowego Pucharu Europy 80 ccm z kompletem 15 punktów triumfował reprezentant Danii - Jason Joergensen.

Wojciech Ogonowski

Kolejną pozycję zajął jego rodak - Fredrik Jakobsen, któremu tym samym nie udało się obronić tytułu wywalczonego przed rokiem w Częstochowie. Reprezentujący Polskę zawodnik GUKS Speedway Wawrów - Kamil Nowacki, zajął dwunastą pozycję z dorobkiem pięciu punktów.

Rywalizację w krainie fiordów tradycyjnie już zdominowali Duńczycy, którzy obsadzili całe podium. Ponadto należy odnotować, że w całej finałowej szesnastce reprezentowani byli przez ośmiu jeźdźców.

Oprócz zwycięzcy - Jason Joergensen i Jakobsena, na podium stanął także Sam Jensen, który o trzecie miejsce musiał stoczyć bieg dodatkowy z kolejnym z Duńczyków - Madsem Hansenem. Triumfator imprezy powtórzył swój sukces z roku 2011, kiedy to zwyciężył w IMPE w duńskim Holsted.
Jason Joergensen - triumfator zawodów w Elgane Jason Joergensen - triumfator zawodów w Elgane
Na 141-metrowym torze w Elgane dobrze spisał się zawodnik GUKS Speedway Wawrów - Kamil Nowacki, któremu jako jedynemu z reprezentantów Polski udało się wejść do finału. W nim zaś trzynastoletni gorzowianin wywalczył 5 punktów, które wystarczyło mu do dwunastego miejsca w Europie.

Podobnie jak w lipcowym FIM Youth Gold Trophy, Kamil był jednym z najmłodszych uczestników rywalizacji w Fjelsted.