IO: Del Potro, Tipsarević i Isner są w III rundzie

Faworyzowani tenisiści meldowali się w poniedziałek w 1/8 finału męskiego turnieju olimpijskiego w Wimbledonie. Juan Martín del Potro w dwóch setach zamknął pojedynek z Andreasem Seppim (6:3, 7:6).

Krzysztof Straszak

Kolejnego rywala dla Argentyńczyka wyłoni trwający pojedynek między Gillesem Simonem a Grigorem Dimitrowem, pogromcą Łukasza Kubota.

CZYTAJ: Federer rozbił Benneteau

Seta w II rundzie nie stracił także John Isner, który odprawił Tunezyjczyka Maleka Jaziriego (7:6, 6:2) i czeka na starcie z Jankiem Tipsareviciem, który w decydującym secie ograł Philippa Petzschnera (3:6, 6:3, 6:4).

Tymczasem pogromca Berdycha, Belg Steve Darcis, znalazł się w najlepszej szesnastce po zwycięstwie nad Kolumbijczykiem Santiago Giraldo (6:7, 6:4, 6:4). Darcis o ćwierćfinał zmierzy się z Nicolásem Almagro.