IO: Federer rozbił Benneteau w II rundzie

Mistrz Wimbledonu i główny faworyt turnieju olimpijskiego, Roger Federer w niecałą godzinę pokonał Juliena Benneteau (6:2, 6:2) w meczu II rundy. W 1/8 finału jego rywalem będzie Denis Istomin.

Krzysztof Straszak

Przed miesiącem Benneteau w pojedynku z Federerem w mistrzostwach Wimbledonu potrafił doprowadzić do piątego seta. Tym razem Francuz, zmagający się z bólem mięśni, nie pokusił się nawet o break pointa.

Do II rundy awansował także Nicolás Almagro, który identycznym wynikiem (6:2, 6:2) odprawił Aleksa Bogomołowa Juniora. Rywalem Hiszpana w kolejnej rundzie Giraldo lub Darcis.

Nadrobiono zaległości z niedzieli: zamknięta została I runda.

We wznowionym pojedynku przewagę nad Radkiem Štěpánkiem utrzymał Nikołaj Dawidienko (6:4, 6:3), który zmierzy się we wtorek z Keiem Nishikorim.

W dwóch partiach także Richard Gasquet poradził sobie z Robinem Haase (6:3, 6:3), Juan Mónaco z Davidem Goffinem (6:4, 6:1), Marin Čilić z Jürgenem Melzerem (7:6, 6:2), Andy Roddick z Martinem Kližanem (7:5, 6:4), a Miloš Raonić z Tatsumą Itō (6:3, 6:4). W trzecim secie awans wywalczyli: Lleyton Hewitt (6:3, 4:6, 6:3 ze Stachowskim), Feliciano López (6:7, 6:2, 9:7 z Tursunowem) i Marcos Baghdatis (6:7, 7:6, 6:2 z Soedą).