MŚ Londyn 2017: Znakomita postawa Polaków. Trzech z awansem do półfinału

Michał Rozmys, Adam Kszczot i Marcin Lewandowski świetnie spisali się w biegach eliminacyjnych na 800 metrów podczas mistrzostw świata w Londynie. Polacy w komplecie awansowali do półfinału.

Jako pierwszy z Biało-Czerwonych na bieżni pojawił się Michał Rozmys. Polak w czwartym biegu eliminacyjnym trzymał się raczej z tyłu stawki, ale tuż przed ostatnią prostą po wewnętrznej przesunął się do przodu, by mocno przyspieszyć na finiszu i ukończyć ten bieg na drugim miejscu.

Srebrny medalista młodzieżowych mistrzostw Europy z Bydgoszczy mądrze rozegrał bieg i uzyskał rezultat 1:47.09, zaledwie o jedną setną gorszy od zwycięzcy - Emmanuela Korira.

Chwilę później do rywalizacji stanął Adam Kszczot. Doświadczony reprezentant, podobnie jak młodszy kolega, również nie forsował tempa na tej fazie zmagań. Pierwsze okrążenie przebiegł bardzo spokojnie, a na drugim podkręcał tempo i regularnie przesuwał się do przodu. Linię mety przekroczył jako trzeci (1:47.36), co oczywiście dało mu bezpośredni awans do półfinału.

W ostatnim, szóstym wyścigu na starcie pojawił się Marcin Lewandowski. Polak przyjął podobną taktykę jak jego poprzednicy, choć w jego przypadku nie okazała się ona tak skuteczna. Stawka rozciągnęła się na tyle, że dobry finisz nie wystarczył Lewandowskiemu na miejsce w trójce. Zawodnik ukończył zmagania na czwartym miejscu (1:46.17), awansując jako jeden z sześciu lekkoatletów z najlepszym czasem spoza TOP3.