2:0 po zmianie trenera. Reprezentant Polski zaszalał w derbach

Nerwowa końcówka i emocje niemal do ostatniej syreny - tak wyglądały kolejne derby Trójmiasta w Energa Basket Lidze. Tym razem cieszyć mogli się gracze Trefla Sopot, którzy w Gdyni ograli Asseco Arkę 98:90.

Krzysztof Kaczmarczyk
Michał Kolenda WP SportoweFakty / Andrzej Romański / Energa Basket Liga / Na zdjęciu: Michał Kolenda
Drugi mecz Trefla pod wodzą Krzysztofa Roszyka i drugie zwycięstwo sopocian. W prestiżowym meczu z Asseco Arką udało się wygrać i zrewanżować za domową porażkę z grudnia (58:72).

Gospodarze rozpoczęli perfekcyjnie, prowadzili nawet 17:4, ale rywale zaczęli wracać, a już w drugiej kwarcie zdołali odrobić straty z nawiązką.

Po zmianie stron ponownie Arka zaczęła lepiej, prowadziła nawet 68:61. Końcówka trzeciej kwarty odmieniła jednak wszystko, bo Trefl w ostatnich dwóch minutach zdołał wyjść na prowadzenie.

I goście poszli potem za ciosem, "odjechali" nawet na 13 "oczek" (92:79). Arka ruszyła jeszcze w desperacką pogoń. Najpierw zaliczyli serię ośmiu punktów z rzędu, a po drugiej "trójce" Bartłomieja Wołoszyna straty stopniały do trzech punktów (90:93).

W kolejnej akcji zza łuku nie trafił jednak Jacobi Boykins, a po chwili sędziowie faul Wołoszyna ocenili jako niesportowy. Dodatkowo Boykins dostał przewinienie techniczne i było po wszystkim.

Te derby należały do Michała Kolendy. Skrzydłowy Trefla zaliczył 28 punktów, pięć zbiórek i trzy asysty. Wykorzystał 10 z 16 rzutów z gry i wszystkie pięć rzutów wolnych. 19 "oczek" i siedem asyst dołożył Darrin Dorsey.

Asseco Arka Gdynia - Trefl Sopot 90:98 (27:19, 19:29, 23:22, 21:28)

Arka: Anthony Durham 21, Bartłomiej Wołoszyn 20, Filip Dylewicz 13, Jacobi Boykins 10, Novak Musić 9, Adam Hrycaniuk 8 (10 zb), Wojciech Tomaszewski 7, Adrian Bogucki 2, Dominik Wilczek 0, Piotr Lis 0, Tymoteusz Sternicki 0, Marcin Kowalczyk 0.

Trefl: Michał Kolenda 28, Darrin Dorsey 19, DeAndre Davis 12, Josh Sharma 12, Mateusz Szlachetka 10, Angelo Warner 7, Karol Gruszecki 6, Paweł Leończyk 4.