Euroliga. Zenit wygrywa, Mateusz Ponitka w roli zbierającego

Zenit Sankt Petersburg kontynuuje znakomitą passę w Eurolidze. Tym razem zespół Mateusza Ponitki pokonał Armani Exchange Olimpię Mediolan - 74:70.

PS
Mateusz Ponitka (przy piłce) Getty Images / Viktoriya Lamzina/Euroleague Basketball / Na zdjęciu: Mateusz Ponitka (przy piłce)
Zenit Sankt Petersburg na fali. Drużyna Mateusza Ponitki zadaje cios za ciosem w rozgrywkach Euroligi. Tym razem rosyjski zespół pokonał przed własną publicznością AX Armani Exchange Olimpię Mediolan i jest to piąta wygrana z rzędu.

Ponitka przyczynił się do tego zwycięstwa, ale tym razem w dość nietypowy dla niego sposób. W 27 minut zdobył tylko cztery punkty (trafił jeden rzut za dwa i dwa rzuty osobiste), ale miał aż dziewięć zbiórek (sześć w ataku i trzy w obronie). Liderem punktowym Zenitu był natomiast Jordan Mickey - autor 17 "oczek".

Do przerwy to Olimpia prowadziła różnicą czterech punktów. Losy pojedynku rozstrzygnęły się jednak w drugiej połowie, w ostatnich minutach. Mickey w kluczowym momencie trafił za trzy, dając Zenitowi pięć "oczek" przewagi. Rosjanie nie wypuścili już tego zwycięstwa.

Zenit i Olimpia legitymują się identycznym bilansem w tabeli Euroligi (8-3). Daje im to odpowiednio czwarte i trzecie miejsce.

W kolejnym meczu ekipa Ponitki zagra na wyjeździe z Panathinaikosem (25 listopada).

Zenit Sankt Petersburg - AX Armani Exchange Olimpia Mediolan 74:70 (19:19, 16:20, 25:21, 14:10)

Był siedem dni... bez pracy. "Wielki powrót"