FIBA Americas - dzień 4: Villanueva & Garcia show. Argentyna nadal w grze

Wielkie uffff dało się słyszeć w ekipie Argentyny po meczu z Panamą. Albicelestes wygrali swoje pierwsze spotkanie na FIBA Americas i nadal mają szansę na awans na Mistrzostwa Świata w 2010 roku. W barwach Dominikany świetnie spisali się Charlie Villanueva i Francisco Garcia, którzy zdominowali rywali z Wenezueli.

Łukasz Brylski

Charlie Villanueva do spółki z Francisco Garcią walnie przyczynili się do pokonania Wenezueli. Dzięki temu drużyna, którą prowadzi Jose Toro zanotowała swoje drugie zwycięstwo w FIBA Americas.

Nowe gracz Detroit Pistons rzucił 28 punktów i zebrał 12 piłek. Garcia natomiast konto drużyny wzbogacił o 21 oczek. Dominikana przez trzy kwarty przeważała, ale jej przewaga nie dawała pewności na końcowy sukces.

W ostatniej odsłonie starcia rywale pod wodzą byłego gracza Śląska Wrocław Richarda Lugo zanotowali run 12-5. Wówczas przewaga Dominikany stopniała do zaledwie 5 oczek (76-71). Jednak drużyna, w składzie której jest trzech graczy NBA zdołała utrzymać zwycięstwo.

Jedna jaskółka wiosny nie czyni, ale powody do radości w ekipie Argentyny już są. Po dwóch porażkach nadszedł czas na pierwsze zwycięstwo w FIBA Americas. Pokonanym polu została zostawiona Panama, która uległa różnicą 25 punktów.

Albicelestes od samego początku narzucili swój styl gry i już po pierwsze kwarcie prowadzili 28-13. Pomimo zrywu Panamczyków po przerwie, nie udało im się poważnie zagrozić przeciwnikowi. Warren Green dwoił się i troił, ale wsparcie od kolegów z drużyny było zbyt małe, aby zbliżyć się do Argentyny.