Deklasacja! Przemysław Zamojski gwiazdą mistrzostw Europy

Reprezentacja Polski zdobyła brązowy medal mistrzostw Europy w koszykówce 3x3, a jedną z największych gwiazd turnieju był Przemysław Zamojski.

PS
rzut Zamojskiego Materiały prasowe / fiba.basketball / Na zdjęciu: rzut Zamojskiego
W niedzielę reprezentacja Polski w koszykówce 3x3 zdobyła historyczny, pierwszy medal mistrzostw Europy. Biało-Czerwoni po pełnej dramaturgii końcówce meczu z Rosją, wyszarpali brąz.

Liderem Polaków od samego początku do końca turnieju był Przemysław Zamojski. To on dwiema indywidualnymi akcjami zniwelował straty Biało-Czerwonych w starciu o brąz. To także on równo z syreną trafił nieprawdopodobny rzut - na wagę medalu. A w poprzednich spotkaniach również napędzał ofensywę podopiecznych Piotra Renkiela.

Zamojski był prawdziwą gwiazdą mistrzostw Europy, a najlepiej świadczy o tym klasyfikacja najlepiej punktujących zawodników. 34-latek zdeklasował w niej pozostałych koszykarzy. "Zamoj" w pięciu meczach zdobył 46 punktów. Drugi w tej klasyfikacji, Aurelijus Pukelis, zdobył 33 punkty.

21 "oczek" dla Biało-Czerwonych w całym turnieju zdobył Paweł Pawłowski. 20 zapisał Łukasz Diduszko.

Klasyfikacja najlepiej punktujących zawodników podczas mistrzostw Europy w koszykówce 3x3: