Gra rozleciała się po przerwie. Słowenki skompletowały hat-trick z Polkami

Jedna kwarta rozsypała wynik. Polki po raz trzeci przegrały ze Słowenkami - tym razem 57:79. Pozytywem na pewno jest występ młodej Karoliny Borkowskiej, która zakończyła mecz z double-double.

Krzysztof Kaczmarczyk
Roksana Schmidt Materiały prasowe / yukaphoto.com.pl/PZKosz / Na zdjęciu: Roksana Schmidt
Czwarty mecz kontrolny Polek podczas letniego okienka i czwarta porażka - podopieczne Marosa Kovacika nie potrafią znaleźć sposobu na Słowenki, z którymi we wtorek zagrały po raz trzeci.

Drugie starcie w Lublanie rozpoczęło się nieźle, bowiem po pierwszej połowie rywalki były lepsze jedynie o pięć "oczek".

Niestety po zmianie stron gra Biało-Czerwonych w ofensywie zupełnie się rozsypała - w samej trzeciej kwarcie nasza kadra zdobyła zaledwie 4 punkty, a wynik "odjechał".

Rywalki miały dwie wielkie armaty. Eva Lisec skompletowała 20 punktów i 11 zbiórek, a grająca na stuprocentowej skuteczności rzutów z gry (7/7) Aleksandra Kroselj uzbierała 17 "oczek", 4 asysty i 2 zbiórki.

Po naszej stronie najlepiej wypadła Kamila Borkowska. Młoda środkowa VBW Arki Gdynia miała 17 punktów i 10 zbiórek (z czego 8 w ataku). Polkom brakowało skuteczności (28 procent z gry) i popełniły 20 strat.

Kolejny mecz kontrolny reprezentacji Polski zaplanowano na piątek, 11 czerwca. Tym razem Biało-Czerwone zagrają w Zagrzebiu.

W dotychczasowych meczach kontrolnych Polki przegrały kolejno w Pieszczanach ze Słowacją (55:66) i Słowenkami (67:86) oraz dwukrotnie z tymi drugimi w Lublanie (53:89 i 57:79).

Słowenia - Polska 79:57 (22:20, 15:12, 19:4, 23:21)

Słowenia: Eva Lisec 20 (11 zb), Aleksandra Kroselj 17, Shante Evans 12, Zala Friskovec 9, Tina Trebec 7, Teja Oblak 5, Tina Jakovina 4, Eva Rupnik 4, Marusa Senicar 1, Annamaria Prezelj 0, Mojca Jelenc 0.

Polska: Kamila Borkowska 17 (10 zb), Kamila Podgórna 11, Klaudia Gertchen 10, Anna Jakubiuk 7, Roksana Schmidt 7, Liliana Banaszak 5, Zuzanna Sklepowicz 0, Agnieszka Skobel 0.

Czy Maros Kovacik idzie w dobrą stronę z reprezentacją Polski?