EBL. Fatalne wieści ze Szczecina. King bez swojego kapitana nawet do końca roku?

King Szczecin rozpoczął sezon od dwóch zwycięstw. Humory w klubie nie mogą być jednak dobre, bowiem przez najbliższe miesiące radzić sobie trzeba będzie bez kapitana Pawła Kikowskiego.

Krzysztof Kaczmarczyk
Paweł Kikowski (z piłką) Newspix / Paweł Pietranik / Na zdjęciu: Paweł Kikowski (z piłką)
Dwa mecze i dwa zwycięstwa - King Szczecin odprawił kolejno MKS Dąbrowa Górnicza (73:67) i Polski Cukier Toruń (74:71).

Obie wygrane cenne, bo odniesione bez jednego z najważniejszych ogniw w drużynie. Paweł Kikowski oba pojedynki oglądał z perspektywy ławki rezerwowych - jak się okazuje w następnych meczach w ogóle zabraknie go w składzie "Wilków Morskich".

Kapitan Kinga miał problemy z kolanem. Długo sprawdzano co dokładnie się stało - w niedzielę klub poinformował, że jest to uraz łąkotki w prawym kolanie.

Zawodnika czeka zabieg artroskopii i kilka miesięcy przerwy. Konkretnie jego przerwa ma potrwać od trzech do czterech miesięcy. To ogromna strata dla Kinga. Kikowski to naturalny lider tego zespołu i niezawodny snajper.

Sezon 2019/2020 zakończył ze średnimi na poziomie 12,9 punktu, 2,4 zbiórki i 2,3 asyst na mecz. Jego strata to poważny problem dla trenera Łukasza Bieli, który i tak musi sobie radzić grając bardzo wąską rotacją.

MKS bez skuteczności nie nadążył za rywalem. "Legia miała wyjątkowy dzień rzutowy"

Czy bez Pawła Kikowskiego King Szczecin to nadal drużyna na play-off EBL?