Świetny mecz na początek play offów w NBA! Mitchell rzucił 57 punktów, ale wygrali Nuggets

Właśnie za takie mecze można kochać NBA. Świetny, trzymający w napięciu, a zwycięzca wyłoniony został dopiero w dogrywce. Denver Nuggets pokonali Utah Jazz i w serii do czterech zwycięstw, prowadzą 1-0.

Patryk Pankowiak
Donovan Mitchell Getty Images / Ronald Martinez / Na zdjęciu: Donovan Mitchell
Kapitalny mecz na otwarcie play offów w lidze NBA. Donovan Mitchell eksplodował, zdobył aż 57 punktów, ale to nie wystarczyło Utah Jazz do pokonania Denver Nuggets, którzy zwyciężyli po dogrywce 135:125.

Jamal Murray podczas pomeczowej wideokonferencji z dziennikarzami miał na sobie koszulkę z wizerunkiem Muhammada Aliego. Nuggets, jak bokser na ringu, podnieśli się w poniedziałek po nokdaunie w czwartej kwarcie.

Jazz prowadzili 107:103 na minutę i 46 sekund przed końcem spotkania i mieli piłkę, ale popełnili wtedy błąd połowy, bo nie przekroczyli jej w ciągu pierwszych ośmiu sekund akcji.

Jeden z liderów drużyny z Kolorado, Jamal Murray w następnym posiadaniu trafił za trzy, a Nuggets wrócili do gry. 23-letni obwodowy w krótkim odstępie czasu zdobył wtedy w sumie 10 punktów z rzędu i to Mormoni z Salt Lake City musieli odrabiać straty.

Świetnie dysponowany Donovan Mitchell wykorzystał dwa wolne na 22,1 sekundy przed końcem regulaminowego czasu i wyrównał stan spotkania (115:115). Nikola Jokić miał rzut na zwycięstwo, ale jego wjazd pod kosz z prawej strony zakończył się niepowodzeniem. Dobrze krył go Rudy Gobert.

To było pierwsze spotkanie w fazie play off sezonu 2019/2020 w kompleksie ESPN Wide World of Sports na Florydzie i od razu potrzebna była dogrywka. Tam raz jeszcze przypomniał o sobie Murray, który tylko w tym fragmencie rzucił 10 punktów, tyle co cały zespół Jazz w pięć minut i poprowadził Nuggets do triumfu 135:125.

Donovan Mitchell nie krył złości i rozczarowania. - To moja wina. Jako lider i rozgrywający w tamtym czasie zrobiłem coś niedopuszczalnego. Ten jeden błąd, ta sekwencja naprawdę zmieniła cały mecz - mówił o pamiętnej stracie z końcówki czwartej kwarty, kiedy nie przekroczył połowy w trakcie ośmiu sekund. - Ale nie możemy przesadzać, pamiętajmy, że to tylko jeden mecz - dodawał Mitchell.

23-latek zdobył w poniedziałek aż 57 punktów, wykorzystał 19 na 33 oddane rzuty z pola, w tym 6 na 15 za trzy i wszystkie 13 wolnych. Miał również dziewięć zbiórek i siedem asyst. W zespole Jazz nieobecny był Mike Conley, który opuścił kampus NBA, żeby być przy narodzinach syna.

Donovan Mitchell ustanowił nowy rekord, rzucił najwięcej punktów w meczu fazy play off w historii klubu Utah Jazz. Wcześniej należał on do Karla Malone'a, który w 2000 roku zdobył 50 "oczek". Ponadto Mitchell zapisał się na kartach historii ligi, jako trzeci najlepiej punktujący posezonowego spotkania. Więcej w play offach rzucili tylko Michael Jordan (63) oraz Elgin Baylor (61).

Jamal Murray zapisał na swoim koncie 36 punktów (6/9 za trzy) oraz dziewięć asyst, a Serb Nikola Jokić miał 29 "oczek" i 10 zbiórek. Drugi mecz serii już w środę.

Wynik:

Denver Nuggets - Utah Jazz 135:125 po dogrywce (31:25, 28:27, 19:31, 37:32, 20:10)
(Murray 36, Jokic 29, Grant 19 - Mitchell 57, Ingles 19, Clarkson 18)

Stan serii: 1-0 dla Nuggets

W końcu oficjalnie. Polski Cukier potwierdził: Aaron Cel zostaje w Toruniu