Sparingi. Abramczyk Cup. Rewelacyjny King Szczecin nie dał szans Treflowi Sopot

Po trzech sparingowych porażkach z rzędu, wreszcie przełamał się King Szczecin. I to w jakim stylu. Podopieczni Łukasza Bieli w turnieju Abramczyk Cup nie dali szans Treflowi Sopot, zwyciężając aż 89:58.

Dawid Siemieniecki
Mateusz Bartosz WP SportoweFakty / Tomasz Fijałkowski / Na zdjęciu: Mateusz Bartosz
Nie było najmniejszych wątpliwości odnośnie tego, która drużyna była lepsza w rozgrywanym w niedzielę jedynym meczu bydgoskiego turnieju Abramczyk Cup. Zespół Kinga Szczecin wprost rozbił drużynę Trefla Sopot, wygrywając różnicą ponad 30 "oczek". Do zwycięstwa poprowadził ich w głównej mierze duet Mateusz Zębski - Mateusz Bartosz.

Pierwszy z nich zapisał w spotkaniu 16 punktów, wszystkie zdobywając jeszcze do momentu zejścia do szatni. W drugiej połowie bardzo szybko złapał dwa przewinienia, a że wcześniej miał już trzy, musiał opuścić parkiet. Wtedy pałeczkę po nim przejął Bartosz, który w całym meczu ani razu nie pomylił się z gry (9/9) - podobnie jak i Zębski (5/5). Zresztą to właśnie skuteczność była największym atutem Kinga w tym starciu.

Szczecinianie trafili dokładnie 66 procent swoich rzutów z gry, co jest znakomitym wynikiem. Tym bardziej na tle rywala. Podopieczni Marcina Stefańskiego nie mieli swojego dnia. Ponownie zupełnie bez błysku w ataku zagrał Karol Gruszecki, a dużo słabiej niż dotychczas również inny reprezentant - Łukasz Kolenda. W zasadzie jedynym jasnym punktem sopocian uznać można TJ'a Hawsa, jednak osamotniony, nie był w stanie odwrócić losów spotkania, rozstrzygniętego w zasadzie już po pierwszej połowie.

Tym samym King odniósł premierowe zwycięstwo w okresie przygotowawczym, natomiast Trefl poniósł pierwszą porażkę. W sobotę sopocianie potrafili po przerwie odmienić losy meczu z Arged BMSlam Stalą, jednak w niedzielę rywal był za mocny i zbyt dobrze dysponowany w ataku, aby w ogóle mogła być mowa o podobnym scenariuszu.