Eliminacje EuroBasket 2021. W Tel Awiwie bez niespodzianki. Zobacz tabelę "polskiej grupy"

Pierwsze "okienko" na pozycji lidera w grupie A zakończył Izrael, który w poniedziałek pokonał w Tel Awiwie Rumunię 87:63. Polacy, którzy sensacyjnie ograli, Hiszpanów są tuż za nimi.

Krzysztof Kaczmarczyk
Łukasz Koszarek Newspix / Wojciech Figurski / Na zdjęciu: Łukasz Koszarek
Dwa mecze i dwa zwycięstwa. Izrael w czwartek wygrał 75:71 w Gliwicach z Polakami, a w poniedziałek nie pozostawił złudzeń Rumunom, których ograł na własnym terenie 87:63.

Koszykarze z Rumunii ponownie nie przestraszyli się zdecydowanie wyżej notowanego rywala. W Tel Awiwie trzymali się do połowy trzeciej kwarty. Potem gospodarze podkręcili tempo i poprawili obronę - decydującą część wygrali aż 22:7.

W porównaniu z występem w Gliwicach Izraelczycy wystąpili wzmocnieni graczami z Maccabi Tel Awiw. Dani Avdija zaliczył 21 punktów i 8 zbiórek, Jake Cohen dołożył 17 "oczek". Obaj byli najskuteczniejsi.

Taki stan rzeczy sprawił, że podopieczni Davida-Odeda Kattache'a do kolejnego "okienka reprezentacyjnego" będą na szczycie grupy A eliminacji do EuroBasketu 2021.

Tuż za ich plecami znalazła się reprezentacja Polski, a wszystko za sprawą wielkiej wygranej z mistrzami świata. Przypomnijmy, że po fenomenalnym występie ekipa Mike'a Taylora pokonała Hiszpanów 80:69.

Kolejne "okienko" zaplanowano na listopad 2020. Wtedy Biało-Czerwoni rozegrają dwa mecze wyjazdowe w Rumunii i Izraelu.