I liga. Kontrolowane zwycięstwo Timeout Polonii 1912 Leszno. Szósta porażka beniaminka

Bez niespodzianki na zakończenie 9. kolejki I ligi koszykarzy. Timeout Polonia 1912 Leszno wygrała z Weegree AZS Politechniką Opolską 94:82. Dla gospodarzy było to czwarte zwycięstwo w sezonie. Goście doznali szóstej porażki z rzędu.

Patryk Neumann
Kamil Chanas (z piłką) WP SportoweFakty / Karol Słomka / Na zdjęciu: Kamil Chanas (z piłką)
Od początku nieznacznie przeważała Timeout Polonia. Gdy pierwszą "trójkę" w meczu trafił Kamil Chanas było 25:17. W drugiej kwarcie goście mozolnie odrabiali straty. Byli już blisko remisu (28:29), ale wtedy rywale odjechali dzięki akcjom Jakuba Krawczyka i kolejnym trafieniu Chanasa (39:30). W końcówce tej części Weegree AZS Politechnika zupełnie się pogubiła. Gospodarze bezwzględnie to wykorzystali i po 20 minutach prowadzili 49:32.

Końcówka drugiej kwarty rozstrzygnęła losy meczu. Przyjezdni po zmianie stron próbowali gonić, ale nie byli w stanie znacząco zmniejszyć różnicy. Ekipa z Leszna kontrolowała sytuację i odniosła czwarte zwycięstwo w sezonie (94:82). Poradziła sobie, choć grała bez Filipa Dylewicza oraz Radosława Trubacza. W Weegree AZS Politechnice brakowało kontuzjowanego Przemysława Szymańskiego.

Timeout Polonia miała trzech znakomitych liderów. Potężne double-double osiągnął Szymon Milczyński. Zdobył 26 punktów (11/18 za dwa) i miał 16 zbiórek (osiem w ataku). wspierali go Kamil Chanas - 25 punktów (5/7 za trzy) i Hubert Pabian - 16 punktów (6/9 z gry) i osiem zbiórek. Warto również odnotować 10 asyst Jakuba Krawczyka.

W Weegree AZS Politechnice Opolskiej wyróżniali się byli koszykarze miejscowej ekipy. Adam Kaczmarzyk zdobył 28 punktów (4/6 za trzy) i miał 10 zbiórek, a Tomasz Ochońko uzyskał 16 "oczek" oraz sześć zbiórek. Rozgrywający trafił jednak tylko 4/14 prób z gry. Wspierał ich jeszcze Wojciech Leszczyński, który dołożył 18 punktów.

Dla beniaminka pierwszy mecz rozegrał Tomasz Krzywdziński. To były podkoszowy klubu z Kutna, który kilka dni temu wycofał się z rozgrywek. W niespełna 12 minut miał pięć zbiórek.

Timeout Polonia 1912 Leszno - Weegree AZS Politechnika Opolska 94:82 (25:17, 24:15, 18:21, 27:29)

Timeout Polonia: Milczyński 26, Chanas 25, Pabian 16, Sanny 8, Sirijatowicz 8, Krawczyk 6, Pruefer 5, Samolak 0.

Weegree AZS Politechnika: Kaczmarzyk 28, Wojciech Leszczyński 18, Ochońko 16, Maciej Leszczyński 12, Wilk 3, Cichoń 2, Krawiec 2, Chodukiewicz 1, Krzywdziński 0.