Suzuki Puchar Polski: rozwiązali worek z "trójkami". Arged BM Slam Stal w finale

Arged BM Slam Stal Ostrów Wielkopolski pierwszym finalistą Suzuki Pucharu Polski. Podopieczni Wojciecha Kamińskiego pokonali ambitną Polpharmę Starogard Gdański 76:66 i w niedzielę powalczą o pierwsze trofeum w sezonie.

Krzysztof Kaczmarczyk
Ivan Maraś PAP / Leszek Szymański / Na zdjęciu: Ivan Maraś
"Farmaceuci" długo trzymali się w grze - tak długo, dopóki "Stalówka" nie zaczęła trafiać z dystansu. Gdy już to zrobiła pomknęła dość swobodnie po wygraną.

Polpharma po pierwszej połowie prowadziła nawet 38:35 i pomału niektórzy zaczęli myśleć, że seria niespodzianek może zostać podtrzymana. W drugiej połowie ostrowianie zrobili jednak swoje, a katem Kociewskich Diabłów był Mike Scott.

Ostrowianie od początku grali "pod kosz", a tam nie do zatrzymania był Ivan Maraś. Żeby wygrać z "Farmaceutami" potrzebowali jednak czegoś więcej. Ekipa Artra Gronka grała mądrze i agresywnie, a punkty Justina Bibbinsa i Daniela Gołębiowskiego pozwoliły ekipie z Kociewia utrzymywać się na prowadzeniu.

Brakujący element gracze Arged BM Slam Stali znaleźli w drugiej połowie - były nimi rzuty z dystansu. Przed przerwą ostrowianie wykorzystali zaledwie 1 z 10 rzutów zza łuku. Po przerwie było zdecydowanie lepiej - w dwóch pierwszych minutach wpadły trzy "trójki", łącznie w trzeciej kwarcie było ich siedem (przy 11 próbach) i poszło.

Nie do zatrzymania był przede wszystkim Scott, który "złapał" niesamowitą pewność siebie i luz w grze. Gdy do amerykańskiego rozgrywającego dołączył Witalij Kowalenko i Przemysław Żołnierewicz Polpharma miała duży problem. Jeszcze większym był fakt, że Kociewskie Diabły same zatraciły skuteczność i samą ambicją nie byli w stanie wyrwać tego meczu.

Najskuteczniejszym graczem "Farmaceutów" był Bibbins, który zakończył mecz z dorobkiem 16 punktów, ale miał tylko 5/15 z gry. Fatalnie wypadł drugi z liderów Tre Bussey - ten wykorzystał zaledwie 2 z 17 prób. Bez jego punktów ciężko było o sensację.

W wielkim finale Suzuki Pucharu Polski rywalem Arged BM Slam Stali będzie zwycięzca drugiego półfinału, w którym MKS Dąbrowa Górnicza zmierzy się z Arką Gdynia.

Polpharma Starogard Gdański - Arged BM Slam Stal Ostrów Wielkopolski 66:76 (20:17, 18:18, 13:27, 15:14)

Polpharma: Justin Bibbins 16, Adam Kemp 13, Daniel Gołębiowski 10, Paweł Dzierżak 8, Tre Bussey 7, Filip Struski 7 (10 zb), Kacper Młynarski 3, Adam Brenk 2, Brett Prahl 0.

Arged BM Slam Stal: Mike Scott 20, Przemysław Żołnierewicz 15, Witalij Kowalenko 10, Ivan Maraś 9, Michał Chyliński 6, Mateusz Kostrzewski 6, Shawn King 4, Michał Nowakowski 3, Daniel Szymkiewicz 3.

Czy Arged BM Slam Stal wyjedzie z Warszawy z Pucharem Polski?