Euroliga: fatalna końcówka CCC Polkowice, niewykorzystana szansa w Bourges

Koszykarki CCC Polkowice były siedem minut od upragnionej wygranej we Francji. Fatalna końcówka sprawiła jednak, że to Tango Bourges Basket mogło cieszyć się z triumfu 76:65.

Krzysztof Kaczmarczyk
Temi Fagbenle Newspix / Pawel Andrachiewicz / PressFocus / Na zdjęciu: Temi Fagbenle
Piątą wygraną w Eurolidze mistrzynie Polski miały na wyciągnięcie ręki. W ostatnich siedmiu minutach zdobyły jednak zaledwie 6 punktów i gospodynie nie mogły nie wykorzystać swojej szansy.

Oprócz końcówki na porażkę złożyło się 20 strat "Pomarańczowych" i zaledwie 3 skuteczne rzuty przy 11 próbach liderki Tiffany Hayes. Amerykanka ostatecznie zapisała 12 "oczek" na swoim koncie, a skuteczniejsza była tylko Temi Fagbenle.

CCC rozpoczęło dobrze, prowadziło niemal przez całą pierwszą połowę, a na przerwę schodziło do szatni prowadząc 39:31. Rekordowo "Pomarańczowe" prowadziły w 28 minucie trzeciej kwarty, gdy zza łuku trafiła Hayes - było wówczas 52:43.

Mistrzynie Polski grały dobrze, ale przy stanie 59:52 ich gra zupełnie się posypała. Liczne straty i pudła z otwartych pozycji sprawiły, że gospodynie zaliczyły serię 18:0! Przerwała ją dopiero Fagbenle dwie minuty przed końcem meczu wykorzystując dwa rzuty wolne - wtedy było już jednak za późno, żeby powalczyć jeszcze o odwrócenie losów pojedynku.

Wśród triumfatorek wielkie mecze zagrały Marine Johannes i Cristina Ouvina - pierwsza zaliczyła 25 punktów i 5 asyst, druga 20 "oczek", 7 zbiórek i również 5 asyst.

CCC - licząc Euroligę i Energa Basket Ligę Kobiet - przegrało czwarty kolejny mecz i trener Maros Kovacik musi znaleźć sposób na przełamanie swojego zespołu. Musi to zrobić szybko, bo już za 9 dni rusza finałowy turniej o Puchar Polski, co będzie pierwszym celem polkowiczanek w tym sezonie.

Tango Bourges Basket - CCC Polkowice 76:65 (11:17, 20:22, 21:17, 24:9)

Bourges: Marine Johannes 25, Cristine Ouvina 20, Alexia Chartereau 14, Elodie Godin 6, Nayo Raincock-Ekunwe 4, Sarah Michel 3, K.B. Sharp 2, Katherine Plouffe 2, Lisa Berkani 0.

CCC: Temi Fagbenle 18, Tiffany Hayes 12, Johannah Leedham-Warner 10, Styliani Kaltsidou 9, Jasmine Thomas 9, Weronika Gajda 5, Lynetta Kizer 2, Agnieszka Kaczmarczyk 0, Karolina Puss 0.