Bez stawki - relacja meczu TS Ostrovia - KS Piaseczno

Na zakończenie rywalizacji I ligi koszykarek w grupie walczącej o utrzymanie zespół Ostrovii Ostrów Wielkopolski pokonał KS Piaseczno 72:64. Gospodynie przystąpiły do tego meczu w zaledwie 6. osobowym składzie.

Dawid Bilski

W tym samym terminie juniorki Ostrovii, które znajdują się w kadrze seniorek klubu brały udział w turnieju ćwierćfinałowym Mistrzostw Polski. Działacze z Ostrowa chcieli mecz ligowy przełożyć na inny termin, ale zgody na to nie wyraził klub z Piaseczna.

Początek niedzielnego meczu nie zachwycał w wykonaniu koszykarek obu drużyn, które przez blisko 4 minuty nie potrafiły oddać celnego rzutu. Zły okres przerwały gospodynie, które rzuciły 13 punktów z rzędu. Zespół z Piaseczna z pierwszego trafienia cieszył się dopiero w 7. minucie - punkty zdobyła Jolanta Nowocin.

Drużyna Ostrovii wypracowała sobie kilkunastopunktową przewagę, kontrolując wydarzenia na parkiecie. Trochę nerwowo zrobiło się tylko w ostatniej kwarcie, kiedy to rywalki trzykrotnie zmniejszały dystans do 6. "oczek". Jednak ostrowianki wytrzymały trudy tego meczu i zwyciężyły 72:64.

Końcówka sezonu była bardzo udana dla podopiecznych Zdzisława Machowskiego, bo zanotowały one 5 zwycięstw z rzędu. Podobnie jak drużyna z Piaseczna także Ostrovia już wcześniej zapewniła sobie utrzymanie na zapleczu ekstraklasy.

TS Ostrovia Ostrów Wlkp. - KS Piaseczno 72:64 (19:6, 17:15, 18:24, 18:19)

Ostrovia: Milena Krzyżaniak 23, Karolina Kaczmarek 21, Katarzyna Skrzypczak 15, Magdalena Parysek 10, Edyta Mielczarek 3, Kamila Klimczak 0.

KS: Edyta Nadrowska 15, Magdalena Lewandowska 14, Kamila Petryka 13, Jolanta Nowocin 13, Katarzyna Agnieszczak 6, Joanna Głodek 3, Dorota Wyszomirska 0.