I liga: Pewna wygrana Śląska, kontuzja koszykarza Enea Astorii

Na otwarcie 17. kolejki I ligi koszykarzy, Śląsk Wrocław okazał się wyraźnie lepszy od Enea Astorii Bydgoszcz. W zespole gości groźnej kontuzji doznał kapitan, Mikołaj Grod.

Dawid Siemieniecki
 Zespół Śląska Wrocław w sezonie 2017/18 Materiały prasowe / WKS Śląsk Wrocław / Zespół Śląska Wrocław w sezonie 2017/18
Pierwsze diagnozy mówią o tym, że Mikołaj Grod doznał złamania ręki, lecz nie są to jeszcze informacje pewne w 100 procentach. Gdyby jednak znalazły one swoje potwierdzenie, będzie to bardzo duża strata dla bydgoskiej ekipy, gdyż jej kapitan, będący jednocześnie najlepszym strzelcem i zbierającym zespołu, wypadłby z gry zapewne na kilka miesięcy.

Co do samego meczu, to poza pierwszą kwartą nie działo się w nim zbyt wiele ciekawego, bowiem ustawiła go niejako druga kwarta, wygrana przez podopiecznych Radosława Hyżego 26:14. To sprawiło, że po zmianie stron gospodarze musieli uważać, aby nie dać się dogonić - mogli spokojnie kontrolować wynik i to też uczynili.

Pomimo braku Macieja Krakowczyka, drugiego strzelca drużyny, Śląsk zagrał na tyle dobrze i skutecznie, że absencja podstawowego zawodnika nie była kompletnie widoczna, a Enea Astoria była w zasadzie tłem. Świetnie zagrał podkoszowy duet Marcin Bluma-Aleksander Dziewa. Zdobyli oni łącznie 34 punkty, do czego dołożyli 23 zbiórki (10 w ataku). Gracze Konrada Kaźmierczyka nie znaleźli na nich odpowiedzi, co zostało skrzętnie wykorzystane.

A ostatnia kwarta była już jedynie postawieniem kropki nad i. Bydgoszczanie walczyli o jak najmniejszy wymiar kary, ale byli wyraźnie rozbici, wobec czego ich strata do rywali, zamiast się zmniejszyć, jeszcze wzrosła - ostatecznie do 18 punktów.

Śląsk zakończył zatem pierwszą rundę z bilansem 7-9, zaś Enea Astoria ma na koncie 6 zwycięstw i 10 porażek. Nie ma co ukrywać, że oba zespoły liczyły na więcej w połowie sezonu, niemniej i tak w lepszej pozycji wyjściowej przed spotkaniami rewanżowymi są wrocławianie.