Unicaja rozgromiona, Waczyński dostał szansę i był najskuteczniejszy

Adam Waczyński pokazał, że zasługuje na minuty nie tylko w lidze ACB, ale i Eurolidze. Co prawda Unicaja Malaga przegrała wysoko w Walencji, ale nasz reprezentant błysnął i w pełni wykorzystał otrzymane minuty.

Krzysztof Kaczmarczyk
Adam Waczyński w barwach Unicaji Malaga Materiały prasowe / Sportklub / Na zdjęciu: Adam Waczyński w barwach Unicaji Malaga
Dwa ostatnie mecze swojej drużyny w Eurolidze Adam Waczyński oglądał z perspektywy ławki rezerwowych - na parkiecie nie pojawił się nawet na sekundę. W piątek dostał szansę i wykorzystał ją w pełni, a mecz rozpoczął w wyjściowej piątce.

Co prawda bardzo dobry występ naszego snajpera nie uchronił teamu z Malagi od wysokiej porażki w Walencji, jednak "Waca" nie zawiódł.

Swoje konto punktowe kapitan reprezentacji Polski otworzył w pierwszej akcji po przerwie. Potem szło już znakomicie. Trafił m.in. trzykrotnie zza łuku, a pojedynek zakończył z dorobkiem 15 oczek i był to jedyny dwucyfrowy wynik w zespole Unicaji.

Generalnie jednak zawodnicy z Malagi muszą jak najszybciej zapomnieć o pojedynku w Walencji, który gospodarze wygrali aż 91:53.

Waczyński łącznie wykorzystał 3 z 6 rzutów za dwa punkty i 3 z pięciu prób zza łuku. Do 15 punktów dołożył 2 przechwyty, zbiórkę i asystę. Na parkiecie przebywał przez 19 minut.

Kapitalny pojedynek w Atenach stworzyły ekipy Panathinaikosu i Fenerbahce. Jego losy rozstrzygnęły się tuż przed syreną końcową, kiedy to trójkę na zwycięstwo trafił Nikos Pappas. Gospodarze wygrali ostatecznie 70:68.

Sam Pappas zakończył pojedynek z dorobkiem 24 oczek i był jego najskuteczniejszym uczestnikiem.

Nadal bez wygranej pozostają koszykarze z Baskonii, którzy tym razem przegrali w Bambergu z tamtejszym Brose Baskets. Podobnie wygląda sprawa z Efesem Stambuł. Turecki zespół w piątek musiał uznać wyższość CSKA Moskwa.

Wyniki piątkowych meczów 4. kolejki Euroligi:

Valencia Basket - Unicaja Malaga 91:53
(Green 19, Abalde 18, Martinez 14, Dubljević 11 - Waczyński 15)

Anadolu Efes Stambuł - CSKA Moskwa 80:98
(Simon 23, Adams 17, Dunston 14 - Clyburn 20, De Colo 18, Rodriguez 14, Hunter 13)

Brose Baskets Bamberg - Baskonia Vitoria Gasteiz 78:72
(Wright 13, Steiger 12, Radosević 12, Lo 11 - Granger 17, Beaubois 14, Huertas 12)

Panathinaikos Superfoods Ateny - Fenerbahce Dogus Stambuł 70:68 (Pappas 24, Calathes 12 - Vesely 15, Wanamaker 14, Melli 14, Datome 13)