MKS ciągnie swoją serię w najlepsze

Koszykarze Miasta Szkła Krosno w ostatnim meczu przed własną publicznością chcieli podziękować im za wsparcie wygraną. Nie pozwolił na to dąbrowski MKS, a przede wszystkim Bartłomiej Wołoszyn. Goście triumfowali 79:74.

Krzysztof Kaczmarczyk
PAP / Andrzej Grygiel

Krośnianie walczyli do samego końca, ale na finiszu nie poradzili sobie z Bartłomiejem Wołoszynem. Ten trafiał ważne trójki, a w ostatnich sekundach najpierw spudłował dwa rzuty wolne, żeby następnie z linii przypieczętować triumf swojego teamu.

Skrzydłowy zaczął być wielki w końcówce trzeciej kwarty, która okazała się kluczowa dla losów meczu. MKS zaliczył wtedy serię 14:1 i od niekorzystnego dla siebie stanu 40:46 odmienił losy spotkania.

W pierwszych minutach decydującej ćwiartki Wołoszyn dołożył dwie trójki i goście prowadzili 65:55. Gdy kolejne celne rzuty zza łuku dołożyli Jeremiah Wilson i Marcin Piechowicz dąbrowianie mieli 11 oczek zaliczki.

Ambitny beniaminek nie poddawał się. Szarpnął Devante Wallace, ważne akcje wykończył Szymon Rduch i w końcówce zrobiło się nerwowo. Gdy Wołoszyn spudłował rzuty wolne, a po drugiej stronie trafił Dino Pita straty beniaminka zmalały do trzech punktów.

Kolejną próbę nerwów lider MKS-u już wytrzymał. Trafił dwukrotnie i czwarta z rzędu wygrana stała się faktem. Dąbrowianie niedawno byli na krawędzi fazy play-off. Teraz mogą się włączyć do walki nawet i piąte miejsce.

W Krośnie Wołoszyn zaliczył 23 punkty wykorzystując m.in. 5 z 6 prób zza linii 6,75. Dołożył też 6 zbiórek. Tradycyjnie swoje dołożył Kerron Johnson, a po raz kolejny pozytywne wrażenie zostawił po sobie Laimonas Chatkevicius. Litwin w końcu dostaje minuty. Tym razem było ich 13 - w tym czasie uzyskał 7 punktów (3/3 z gry) i 2 zbiórki.

Beniaminek zaczął dobrze. Dzięki Picie jeszcze w drugiej kwarcie miał 8 punktów przewagi, ale w decydujących minutach zabrakło mu argumentów. Był to ostatni mecz krośnian przed własną publicznością w debiutanckim sezonie w PLK.

Miasto Szkła Krosno - MKS Dąbrowa Górnicza 74:79 (23:15, 15:20, 11:22, 25:22)

Miasto Szkła: Dino Pita 17, Devante Wallace 13, Dariusz Oczkowicz 9, Kareem Maddox 9, Szymon Rduch 8, Dawid Bręk 6, Seid Hajrić 5, Jakub Dłuski 4, Dariusz Wyka 3.

MKS: Bartłomiej Wołoszyn 23, Kerron Johnson 13, Byron Wesley 9, Przemysław Szymański 9, Jeremiah Wilson 8, Laimonas Chatkevicius 7, Marcin Piechowicz 6, Jakub Parzeński 2, Piotr Pamuła 2, Patryk Wieczorek 0.