Genialny wieczór Marissy Kastanek. "Cieszę się z tego, gdzie jestem"

Ślęza Wrocław wygrała 67:59 mecz z CCC Polkowice, którego stawką był awans do finału Basket Ligi Kobiet. Sukcesu nie byłoby, gdyby nie Marissa Kastanek, która wywalczyła ponad połowę punktów swojego zespołu.

Krzysztof Kaczmarczyk
Marissa Kastanek, czyli główne żądło Ślęzy Wrocław WP SportoweFakty / Marissa Kastanek, czyli główne żądło Ślęzy Wrocław

W 29 minucie piątego półfinałowego meczu Ślęza przegrywała z CCC różnicą 13 punktów. Decydujące minuty należały jednak do Marissy Kastanek. To jej wrocławianki zawdzięczają fakt, że po 30 latach ponownie zagrają w finale mistrzostw Polski.

Amerykańska snajperka mecz zakończyła z dorobkiem 34 punktów, co jest jej nowym rekordem na parkietach BLK, na których występuje drugi sezon. Swój poprzedni najlepszy indywidualny wynik osiągnęła w listopadzie, kiedy to zaliczyła 25 oczek przeciwko... CCC.

- To była kapitalna seria i bardzo ciężkie mecze. CCC to świetny zespół. Wiedziałyśmy, jak ciężkie zadanie nas czeka - komentuje bohaterka decydującego starcia.

- Cieszę się, że jestem w tym zespole. Dziękuję Bogu za talent, jaki posiadam i za miejsce, do jakiego trafiłam - dodała.

Mentalnie zespół przed czwartą kwartą podniosła... Sharnee Zoll. - Przypomniała nam, że wcześniej w serii to CCC przegrywało tyloma punktami, a jednak wygrały mecz. Tym razem to my tego dokonałyśmy - komentuje.

Co ciekawe na parkiecie Zoll w środę nie szło tak doskonale, ale na obwodzie wielkie wsparcie było w postaci Zuzanny Sklepowicz. Ta rozegrała jedno z najlepszych spotkań w ekstraklasie. - Zrobiła wielki postęp i potwierdziła to. Zagrała bardzo dobre spotkanie - przekonuje Kastanek.

Ostatni raz o złoto Ślęza Wrocław grała w 1987 roku. Wtedy rywalem była... Wisła Kraków. Po 30 latach historia zatoczyła koło. Początek finałowej serii w środę 19 kwietnia. Dwa pierwsze mecze odbędą się w stolicy Dolnego Śląska.

Czy Marissa Kastanek była najlepszą koszykarką serii Ślęza - CCC?