Świetny występ Mateusza Ponitki

Mateusz Ponitka błyszczy w zespole Pinaru Karsiyaki. Reprezentant Polski był najlepszym graczem w drużynie z Izmiru, która pokonała Best Balikesir 80:69.

Karol Wasiek
Facebook
Bardzo dobrze w warunkach ligi tureckiej odnalazł się Mateusz Ponitka, który jest jednym z liderów Pinaru Karsiyaka. Reprezentant Polski swoje wysokie umiejętności potwierdził w sobotnim spotkaniu z Best Balikesir, które ekipa z Izmiru wygrała 80:69.

Gospodarze do przerwy przegrywali 36:39, ale później wzięli się do pracy i stopniowo budowali przewagę.

Duża w tym zasługa reprezentanta Polski, który był najlepszym strzelcem Pinaru.

W ciągu 31 minut spędzonych na parkiecie zdobył 19 punktów, trafiając 7 z 13 rzutów z gry. Koszykarz był o krok od zanotowania double-double. Do tego zabrakło mu jednej zbiórki!

W tym sezonie koszykarz przeciętnie zdobywa 13,9 punktu i 5,6 zbiórki na mecz.

Czy Mateusz Ponitka w następnym roku będzie grał w lepszej drużynie w Turcji?